Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020

1) Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych niedzielny. Wiemy o rozporządzeniach państwowych odnośnie zamkniętych cmentarzy, więc suma w Komańczy będzie w kościele. Po Mszach św. zmiana Tajemnic Różańcowych.

2) Jutro dzień zaduszny. Porządek Mszy św.: Dołżyca – 15:00; Radoszyce – 16:30; Komańcza – 18:00.

3) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota października.

4) We czwartek Msza św. w Dołżycy o 15:30 (możliwość spowiedzi od 15:00).

5) W piątek odwiedziny chorych od 8:00. Msza św. w Radoszycach o 15:30 (możliwość spowiedzi od 15:00).

6) W sobotę Msza św. w Dołżycy o15:00 połączona z Różańcem, w Komańczy Msza św. o 17:00

7) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: Msze św. w Komańczy codziennie o 17:00, z wyjątkiem poniedziałku: 18:00 i wtorku (Msza św. o 7:00). W Radoszycach Msza św. w poniedziałek o 16:30 i we czwartek o 15:30, w Dołżycy w poniedziałek 15:00, we czwartek o 15:30 i w sobotę o 15:00. 

8) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszych kościołów. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Krystynie Mordarskiej i Danucie Czenczek a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Teresę Duszatyńską i Leokadię Magierowską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Anecie Guśtak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Marię Krysyna. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zofii Rymarczyk, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Wiesławę Szwab.

9) Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w tym czasie okazują pomoc i życzliwość: Grażynie i Wiesławowi Ciukajom za porządki w kaplicy cmentarnej i innym osobom Również dziękujemy za dary żywnościowe.

10) Bardzo dziękujemy niektórym członkom rady parafialnej za zebranie jesiennej składki na cele parafialne. Do tej pory zebraliśmy: w Komańczy 5.380 zł; w Radoszycach 2.050 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, jak również zbierającym składkę.   

11) Przeżywamy listopad, pamiętajmy o naszych zmarłych w naszych modlitwach. Codziennie od 2.11 do 28.11 po Mszach św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Koronką do Miłosierdzia Bożego.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień składka na cele parafialne.

13) Komitet Inicjatywy Ustawodawczej TAK RODZINIE, NIE DLA GENDER prowadzi bardzo szlachetną akcję zbierania podpisów w bardzo ważnej sprawie. Chodzi o poparcie ustawy chroniącej rodzinę, życie od poczęcia, wartości chrześcijańskie, a otwarcie sprzeciwiającej się ideologii dewiacji seksualnych i zboczeń, które niszczą rodzinę od środka, promują homoseksualizm, aborcję i eutanazję. Podpisy można składać w zakrystii do 8 listopada.

14) W zakrystii są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Proponowana cena 6 zł.

15) Prasa katolicka jest do odebrania.

16) Ogłoszenia i intencje  będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również  będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.  

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych oraz o ustanie nękającej nas epidemii. Święty Michale Archaniele.