VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020

1) Dzisiaj Szósta Niedziela Wielkanocna. Trwa Nowenna przed 100 letnią rocznicą urodzin Św. Jana Pawła II.

2) Jutro Uroczystość 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna w Komańczy o 18:00.

3) Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Są to dni szczególnej modlitwy w intencji rolników i o urodzaje. Niestety nie będzie procesji błagalnych, jak po inne lata, ze względu na państwowe ograniczenia

4) W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5) W sobotę w Radoszycach uroczystość odpustowa ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta Msza św. o 11:00. Możliwość spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy św.

6) W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.

7) Codziennie we wszystkich świątyniach naszej parafii nabożeństwa majowe; w Komańczy bezpośrednio po Mszach św. W Radoszycach o godzinie 18:00 i Dołżycy o 17:00 w dni, w których nie ma Mszy św. 

8) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00; w Radoszycach we czwartek o 16:30  i w sobotę o 11:00; w Dołżycy we środę o 16:30.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Beacie Zielińskiej i Urszuli Szpyrka  a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Barbarę Świetlik i Annę Michoń. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Annie Opalińskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Krystynę Krukowską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zenonie Tchoryk, a o podjęcie dyżuru prosimy pana Władysława Pałkę

10) Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w tym szczególnym czasie okazują pomoc i życzliwość, panu Wiesławowi Ciukajowi i innym osobom. Również dziękujemy za dary żywnościowe.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy, za tydzień na składka na potrzeby parafii.

12) Prasa katolicka jest do odebrania.

13) Ogłoszenia i intencje  będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również  będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl. Wiele tam cennych propozycji formacyjnych, szczególnie na diecezjalnej stronie www.przemyska.pl

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie o ustanie nękającej nas epidemii. Święty Michale Archaniele.