IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020

1) Dzisiaj Czwarta Niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela maja, zmiana Tajemnic Różańcowych. Dziś również Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. To jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw.

2) W tym tygodniu pierwszy czwartek maja.

3) W piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski, dzień imienin bp. Stanisława Jamrozka. Polecajmy Jego osobę i innych solenizantów w naszych modlitwach. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4) Codziennie we wszystkich świątyniach naszej parafii nabożeństwa majowe; w Komańczy bezpośrednio po Mszach św. W Radoszycach i Dołżycy w dni, w których nie ma Mszy św. majówka o 17:00.

5) Propozycja dla osób, którym zależy na obecności w kościele na Mszy św., a które obawiają się przyjść w niedziele. Zachęcamy do przyjścia w tygodniu, ponieważ nie ma dużo ludzi i na pewno nie narazimy się na mandat. W każdym kościele może być po kilkanaście osób.

6) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy codziennie o 18:00; w Radoszycach we czwartek o 16:30; w Dołżycy we środę o 16:30.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Marii Grabek i Zofii Czapla a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Helenę Kowalską i Mieczysławę Szechyńską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marii Błahut, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Justynę Majkut. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Monice Augustyn, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bożenę Guśtak .

8) Do czwartku do godziny 11:00 trwa zbiórka elektrośmieci, w garażu przy plebanii.

9) Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w tym szczególnym czasie okazują pomoc i życzliwość. Również dziękujemy za dary żywnościowe.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, za tydzień na składka na potrzeby archidiecezji.  

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl. Wiele tam cennych propozycji formacyjnych, szczególnie na diecezjalnej stronie www.przemyska.pl

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie a ustanie nękającej nas epidemii. Święty Michale Archaniele.