IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020

1) Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu.

2) We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Msze św. w każdym kościele: w Dołżycy o 14:00, w Radoszycach o 15:30 i w Komańczy o 17:00.

3) Porządek nabożeństw w tym tygodniu: w Komańczy Msze św. codziennie o 17:00.  We środę w Dołżycy o 14:00 oraz we czwartek o 15:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. W Radoszycach we środę o 15:30 oraz w piątek o 15:30 Droga Krzyżowa i Msza św.

4) W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Radoszycach i w Komańczy (w Dołżycy we czwartek). Droga krzyżowa zawsze przed Mszą św. W niedziele Gorzkie Żale, po każdej Mszy św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Teresie Żak i Barbarze Stec a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Marie Nalepa i Grażynę Czekierda. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Renacie Tchoryk, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bogumiłę Macko. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Renacie Drebot, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zofię Rymarczyk.

6) Bardzo dziękujemy parafianom za udział w odpuście parafialnym. Szczególnie osobom, które aktywnie włączyły się w ich przygotowania: Kazimierze, Andrzejowi i Romanowi Stawarczyk, osobom zaangażowanym w liturgię, Barbarze Stec, Anecie Szczecina oraz Józefowi Wołczańskiemu, rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty: rodzinie Warchoł, Zarębskich, Nalepa, Czekierda, Socińskich, Łańskich, Stec, Sobolak. W sumie zebrano 420 zł. Koszt kwiatów 400 zł. Reszta została przekazana na cele parafialne. Bardzo dziękujemy za dary żywnościowe pani Dorocie Rakoczy i Marii Łodyńskiej. Za pomoc w przygotowaniu posiłku dla kapłanów: Grażynie Ciukaj i Kazimierze Stawarczyk. Dziękujemy ministrantom z Dołżycy Maciejowi i Łukaszowi i innym osobom.

7) Bardzo dziękujemy niektórym osobom z rady parafialnej z Komańczy i z Dołżycy za zebranie składki wiosennej. Do tej pory jest to suma 4.805 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

8) Bardzo dziękujemy p. Zbigniewowi Bek za darmowe wykonanie rzeźbionego, drewnianego pulpitu pod monstrancję do kościoła w Dołżycy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w tym szczególnym czasie okazują pomoc i życzliwość, również za dary żywnościowe rodzinie Dal z Osławicy i innym osobom.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień taca również na cele parafialne.  

10) Z zakrystii można już nabyć baranki wielkanocne- cena 6 zł oraz paschaliki – cena 8 zł. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby Caritas.

11) Trwa zbiórka elektrośmieci. Miejscem jest garaż przy plebanii. Więcej informacji na ten temat na ulotkach w przedsionku kościoła

12) Pan wójt gminy Komańcza wystosował do nas pismo w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia. Pismo zawiera ogólne wskazania dotyczące obecnego stanu, które przez media są wielokrotnie powtarzane. Przestrzega przed wychodzenie z domu, wzywa do zachowania higieny i ostrożności. W całości można je przeczytać na parafialnej stronie internetowej.

13) W tych trudnych dniach pamiętajmy o modlitwie za siebie nawzajem, tej osobistej oraz wspólnej w rodzinach. Kościół w Komańczy jest otwarty od 7:00 do 21:00, można przyjść na prywatną adorację. Pamiętajmy o bliskich, sąsiadach, szczególnie o samotnych, aby zadzwonić, zrobić zakupy. Bądźmy szczególnie wrażliwi w tym czasie na potrzebujących.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie a ustanie nękającej nas epidemii. Święty Michale Archaniele.

17) We czwartek odszedł z naszej parafialnej wspólnoty Mieczysław Nowik z Komańczy. Pogrzeb jutro, Msza św. w Komańczy o 13:00, o 12:30 różaniec. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.