III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020

1) Dzisiaj trzecia niedziela Wielkiego Postu.

2) Trwa nowenna do św. Józefa

3) Porządek nabożeństw w tym tygodniu: w Komańczy Msze św. Codziennie o 17:00.  We środę w Dołżycy o 15:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. W Radoszycach w piątek o 15:30 Droga Krzyżowa i Msza św.

4) We czwartek Uroczystości odpustowe w Komańczy ku czci świętego Józefa: Msze św. o 7:00, suma o 11:00 i o 17:00. Możliwość spowiedzi podczas Mszy św. pół godziny przed Mszami św. oraz od poniedziałku do środy przed Mszami św. to szczególny dzień modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abp. Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie.

5) W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Radoszycach i w Komańczy (w Dołżycy we czwartek). Droga krzyżowa zawsze przed Mszą św. W niedziele Gorzkie Żale, po każdej Mszy św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6) Bardzo dziękuje swoim parafianom za liczny udział w rekolekcjach parafialnych. Szczególnie osobom, które aktywnie włączyły się w ich przygotowanie, siostrom Nazaretankom, osobom zaangażowanym w liturgię, ministrantom i innym.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Barbarze Warchoł i Zofii Zarębskiej a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Teresę Żak i Barbarę Stec. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agnieszce Petryszak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Tchoryk. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Małgorzacie Gierczak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Drebot.

8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Również za dary żywnościowe. Dziękujemy osobom, które już włączyły się w przygotowania do odpustu parafialnego, które złożyły ofiary materialne: rodzinie Agnieszki i Grzegorza Socińskich i rodzinie Grażyny i Wiesława Ciukaj.

9) Bardzo dziękujemy niektórym osobom z rady parafialnej z Komańczy i z Dołżycy za zebranie składki wiosennej. Do tej pory jest to suma 3.405 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

10) Dziękujemy parafianom z Dołżycy za ofiarę 360 zł na kwiaty do Bożego Grobu.

11) W ostatnią niedzielę zbieraliśmy ofiary materialne do puszki na Misje. Zebraliśmy 170 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień taca również na cele parafialne.  

13) Rekolekcje szkolne są odwołane.

14) Na razie zostają wstrzymane zapisy na parafialną pielgrzymkę na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała S. Wyszyńskiego do Warszawy.

15) Z zakrystii można już nabyć baranki wielkanocne – cena 6 zł oraz paschaliki- cena 8 zł. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby Caritas.

16) Co roku jest zbiórka elektrośmieci. Mamy taką możliwość obecnie. Już od wtorku, włącznie do 3 kwietnia do godz. 11:00, kiedy złom zostanie zabrany. Miejscem jest garaż przy plebanii. Więcej informacji na ten temat na ulotkach w przedsionku kościoła

17) Ogłoszenie podane przez nasze s. Nazaretanki: Z przykrością informujemy, że Msze święte z udziałem parafian i gości w niedziele i dni powszednie zostają odwołane.

18) Ogłoszenie policji: Bardzo prosimy o rygorystyczne przestrzeganie prawa, szczególnie osoby objęte kwarantanną. Za łamanie zasad kwarantanny grozi kara od 5000 zł.

19) Prasa katolicka jest do odebrania.

20) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

21) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie a ustanie nękającej nas epidemii. Święty Michale Archaniele.