Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2020

1) Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), zmiana tajemnic różańcowych. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Polecajmy w naszych modlitwach osoby zakonne, zwłaszcza nasze siostry Nazaretanki.

2) Dzisiaj również dzieci z klasy III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. na sumie otrzymają poświęcone modlitewniki i świece.

3) Jutro wspominamy św. Błażeja – podczas Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa jabłek (można przynieść swoje).

4) We środę wspominamy św. Agatę – podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa chleba i soli (można przynieść swoje).

5) W tym tygodniu pierwszy czwartek lutego. Msza św. W Dołżycy o 15:30 (możliwość spowiedzi od 15:00).

6) W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalna od 8:00. Msza św. W Radoszycach Msza św. o 15:30 (możliwość spowiedzi od 15:00).

7) Za tydzień w niedziele spotkanie rady parafialnej na plebanii o 14:30.

8) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie Msze św. w Komańczy o godz. 17:00, z wyjątkiem soboty- Msza św. o 7:00. W Radoszycach Msza św. w piątek o 15:30, w Dołżycy Msza św. we czwartek o 15:30.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Kazimierze Stawarczyk i Katarzynie Duduś.   a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Kazimierę Szelast i Annę Szelast. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Danucie Chruszcz a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Gosztyła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Władysławowi Pałka,  a o podjęcie dyżuru prosimy pana Jana Łukaczów.

10) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom oraz innym osobom. Również za dary żywnościowe.

11) W ostatnią niedzielę zbieraliśmy do puszki ofiary na leczenie 8-letniej, chorej na genetyczną, wrodzoną łamliwość kości Amelkę. Zebraliśmy w sumie 1059,53 zł. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, dzisiaj również zapowiedziana zbiórka do puszki na klasztory klauzurowe. Za tydzień taca na potrzeby parafialne.

13) W dniach od 3 do 5 kwietnia br. Odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Błażowej. Więcej informacji na ten temat u ks. proboszcza.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje  będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również  będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.