III Niedziela zwykła – 26 stycznia 2020

1) Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Jest dla nas zachętą, aby czytać i rozważać Biblię.

2) W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Dwie Msze św. w tym dniu, połączone z nabożeństwami fatimskimi. Pierwsza o 15:00 w Radoszycach, następnie różaniec. Druga w Komańczy o 17:00.

3) Za tydzień pierwsza niedziela lutego: intencje modlitewne:

– Ogólna: aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty od uwagę.

– Diecezjalna- różańcowa: za chorych, aby w Eucharystii znajdowali umocnienie i uzdrowienie.

4) W następną niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Polecajmy w naszych modlitwach osoby zakonne, zwłaszcza nasze siostry Nazaretanki.

5) W tym dniu zapraszamy dzieci klasy III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. na sumę do Komańczy na 11:30. Dzieci otrzymają poświęcone modlitewniki.

6) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie Msze św. w Komańczy o godz. 17:00. W Radoszycach Msza św. we czwartek o 15:30 i w sobotę o 15:00. W Dołżycy Msza św. we środę o 15:30.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Anieli Siuciak i Zofii Daszkiewicz a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Kazimierę Stawarczyk i Krystynę Stojak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Monice Guśtak a o podjęcie dyżuru prosimy panią Danutę Chruszcz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zenonie Tchoryk, a o podjęcie dyżuru prosimy pana Władysława Pałkę. Bardzo prosimy osoby sprzątające aby nie rozbierały jeszcze choinek i szopek (można je rozbierać najwcześniej 3 lutego).

8) Parafian a Radoszyc bardzo prosimy o zachowanie porządku przy cmentarzu. Obecnie jeszcze nie ma kontenera, ale wkrótce będzie. Prosimy, aby nie pozostawiać śmieci przy cmentarzu.

8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom p. Stanisławowi Łąkiewiczowi za naprawienie drzwi wejściowych na plebanii, p. Piotrowi Bajowi za naprawienie rzutnika używanego w kościele w Radoszycach. Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w organizacji spotkania kolędowego dla seniorów w ostatnia niedzielę: p. Grażynie Ciukaj i Kazimierze Stawarczyk oraz innym osobom. Również za dary żywnościowe.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, dzisiaj również zapowiedziana składka do puszki na leczenie 8-letniej, chorej na genetyczną, wrodzoną łamliwość kości Amelkę. Za tydzień taca na potrzeby archidiecezji oraz zbiórka do puszki na klasztory klauzurowe.

10) W najbliższy czwartek przypada 17 rocznica śmierci +ks. proboszcza Czesława Deca. Msza św. w jego intencji będzie w Komańczy we czwartek o godz. 17:00.

11) Dodatkowe ogłoszenie: zaproszenie na Wieczór z kolędą, który odbędzie się w najbliższą sobotę 1 lutego o godz. 16:00 w restauracji Pod Kominkiem.

12) Prasa katolicka jest do odebrania.

13) Ogłoszenia i intencje  będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również  będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.