II Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020

1) Dzisiaj druga niedziela zwykła. przypada Wspomnienie liturgiczne św. Józefa Sebastiana Pelczara, pamiętamy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej archidiecezji,

2) Dzisiaj również świąteczne spotkanie opłatkowo-kolędowe dla seniorów na plebanii o 15:00. Jeśli ktoś w różnych racji lub omyłkowo nie otrzymał zaproszenia na to spotkanie a czuje się seniorem, również zapraszamy.

3) Od soboty przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, w sobotę – Święto św. Pawła Apostoła, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4) Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Jest dla nas zachętą, aby czytać i rozważać Biblię.

5) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie Msze św. tylko w Komańczy. Z tym, że od poniedziałku do czwartku o 7:00, natomiast w piątek i sobotę o 17:00.

6) Bardzo dziękujemy tym rodzinom, które odwiedzałem z racji wizyty kolędowej z Komańczy: za wspólna modlitwę, rozmowy i ofiary materialne.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Stanisławie Wrona i Iwonie Orłowskiej a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Anielę Siuciak i Zofię Daszkiewicz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Grażynie Guśtak a o podjęcie dyżuru prosimy panią Monikę Guśtak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Guśtak,  a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zenonę Tchoryk.

 8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom p. Grzegorzowi Socińskiemu i innym osobom. Również za dary żywnościowe.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień w niedzielę również na cele parafialne.

10) Nasza parafia chce włączyć się w akcję ratowania zdrowia i życia małej dziewczynki Amelii. Rok temu taka akcja już była w naszej parafii, ale dziecko wciąż potrzebuje pomocy.  Dziewczynka pochodzi z okolic Krosna i ma 8 lat. Od dziecka choruje na genetyczną wrodzoną łamliwość kości i do tej pory przeszła wiele operacji. Leczenie jest bardzo kosztowne. Za tydzień będzie zbiórka do puszek po każdej z Mszy św. na leczenie dziewczynki.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.