Święto Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020

1) Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją kolędy śpiewamy do święta NMP Gromnicznej (2 lutego) i choinki oraz szopki w naszych domach też do tego dnia.

2) W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3) W przyszłą niedziele przypada wspomnienie liturgiczne Św. Józefa Sebastiana Pelczara, pamiętamy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej archidiecezji,

4) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie Msze św. tylko w Komańczy. Z tym, że od poniedziałku do czwartku o 7:00 (z racji kolędy), natomiast w piątek i sobotę o 17:00.

5) Bardzo dziękujemy tym rodzinom, które odwiedzałem z racji wizyty kolędowej z Radoszyc i z Komańczy: za wspólna modlitwę, rozmowy i ofiary materialne. W poniedziałek dalsza część wizyty kolędowej: od 15:00 dalsze domy w Komańczy. Planowane zakończenie kolędy we czwartek.  Dokładny plan jest wywieszony w przedsionku i dostępny na naszej stronie parafialnej internetowej.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Komańczy paniom: Helenie Sabat i Iwonie Trzaska a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Stanisławę Wrona i Iwonę Orłowską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Wioletcie Włodarek a o podjęcie dyżuru prosimy panią Grażynę Guśtak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Monice Augustyn, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bożenę Guśtak.

7) Niektóre osoby z naszej parafii otrzymały, a niektóre dopiero otrzymają, zaproszenie na świąteczne spotkanie opłatkowo-kolędowe dla seniorów. Jeśli ktoś w różnych racji lub omyłkowo nie otrzymał zaproszenia na to spotkanie a czuje się seniorem, również zapraszamy. Będzie ono za tydzień, w niedziele 19 stycznia o godzinie 15:00 na plebanii.

8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Również za dary żywnościowe.

9) Tydzień temu na sumie przeżywaliśmy piękne misterium bożonarodzeniowe przygotowane w wykonaniu naszej młodzieży i dzieci. Po Mszy była zbiórka do puszki dla występujących; zebraliśmy 524 zł. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień w niedzielę również na cele parafialne.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Pamiętajmy o ks. Andrzeju Żurawiu prosząc dla niego o powrót do zdrowia. Święty Michale Archaniele.