II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2020

1) Dzisiaj druga niedziela po Narodzeniu Pańskim; gościmy kleryka naszego seminarium, Norberta, rodem z Jaślisk: wspieramy nasze seminarium duchowne naszymi modlitwami i ofiarami materialnymi.

2) Dzisiaj również adoracja Najświętszego Sakramentu po pierwszych trzech Mszach św. Natomiast na sumie będziemy przeżywać adorację żłóbka – misterium Bożego Narodzenia, przygotowane przez s. Agnieszkę – Nazaretankę i naszą animatorkę Patrycję Baj. A wystąpią: naszą młodzież oazową i dzieci. Po adoracji będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na wspólny wyjazd dla występującej młodzieży. 

3) Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Kredą znaczymy drzwi: C+M+B 2019: (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus Błogosławi temu domowi), a kadzidło palimy w domu.

4) Jutro nasi bracia i siostry z Kościoła Greckokatolickiego i Prawosławnego wieczerzą wigilijną rozpoczynają świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Życzymy im Błogosławieństwa Bożego i wszystkiego co najlepsze od Dzieciątka Jezus.

5) Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją kolędy śpiewamy do święta NMP Gromnicznej (2 lutego) i choinki oraz szopki w naszych domach też do tego dnia.

6) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: od wtorku do soboty Msze św. tylko w Komańczy. Z tym, że we wtorek i środę o 17:00, natomiast od czwartku o 7:00 (z racji kolędy).

7) Bardzo dziękuje tym rodzinom, które odwiedzałem z racji wizyty kolędowej z Dołżycy i Radoszyc za wspólna modlitwę, rozmowy i ofiary materialne. We czwartek dalsza część wizyty kolędowej: od 15:00 dalsze domy w Radoszycach (od rodziny Łukaczów); w piątek rodziny w Komańczy od 15:00 (od rodziny Krupski do Podgórski) w sobotę od godziny 9:00 rodziny z Prełuk i osiedla tzw. Wietnam. Dokładny plan jest wywieszony w przedsionku i dostępny na naszej stronie parafialnej internetowej.

8) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marioli Derkacz a o podjęcie dyżuru prosimy panią Wiolettę Włodarek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Czyszczoń, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Monikę Augustyn.  

9) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Panu Henrykowi Frejowi i Piotrowi Bajowi i innym osobom. Również za dary żywnościowe, szczególnie osobom, które odwiedzałem w piątek z posługa sakramentalną.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze seminarium w Przemyślu, z dnia jutrzejszego na misje, a za tydzień w niedzielę na cele parafialne.

11) Za tydzień w niedziele nasza młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci.  

12) Prasa katolicka jest do odebrania.

13) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Pamiętajmy o ks. Andrzeju Żurawiu prosząc dla niego o powrót do zdrowia. Święty Michale Archaniele.