IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

1) Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

2) Jutro rocznica święceń biskupich naszego ks. abpa Adama Szala.

3) Msze św. roratnie w Komańczy jutro i pojutrze o 6:30.

4) We wtorek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy, aby miała ona odpowiedni charakter: wspólna modlitwa, czytanie Biblii, śpiewanie kolęd, należy koniecznie wykluczyć alkohol.

5) Pasterka w każdym z naszych kościołów. W Radoszycach i Dołżycy o 22:30; w Komańczy o 24:00.

6) We środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św., jak w każdą niedziele.  Można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie z pobożnym usposobieniem przez radio lub telewizje błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi.

7) We czwartek Św. Szczepana – drugi dzień świąt: porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa owsa.

8) W piątek i w sobotę Msze św. tylko w Komańczy o 17:00

9) W piątek 27 grudnia Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10) W sobotę 28 grudnia Święto Św. Młodzianków, męczenników. Na tę Msze św. serdecznie zapraszamy dzieci: podczas Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.

11) W następną niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

12) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Janinę Kołodziej i Dorotę Kołodziej, Teresie Świder i Alicji Skrabut, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Danutę Skorupa i Alicję Skorupa. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Krystynie Krukowskiej a o podjęcie dyżuru prosimy panią Marię Krysyna. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Katarzynie Czekaj a o podjęcie dyżuru prosimy panią Annę Durleta.  Serdecznie również dziękujemy tym osobom, które pomagały w tym przedświątecznym czasie przy wystroju szopek i ubieraniu choinek.

13) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Pani Katarzynie Jucha za ofiarowanie ozdób choinkowych do kościoła w Komańczy, panu Mironowi Krysyna za dopilnowanie prac uszczelniania dachu kościoła w Radoszycach, panom Andrzejowi i Romanowi Stawarczyk za postawienie szopki przy kościele w Komańczy. Dziękujemy również innym osobom za wszelką pomoc i życzliwość. Za dary żywnościowe, szczególnie osobom, które wczoraj odwiedzałem z posługą sakramentalną.

14) W naszym kościele w Komańczy jest obecne Światełko Betlejemskie, będzie ono obecne i dostępne do sumy o 11:30. Zachęcamy do wzięcie tego światełka – symbolu Bożej obecności, do naszych mieszkań. Dziękujemy za tę możliwość nauczycielom i harcerzom z naszej szkoły.

15) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, z pasterki na Fundusz Ochrony Życia; z Bożego Narodzenia na cele parafialne: ze Świętego Szczepana na dom Księży Emerytów Emaus, WSD w Przemyślu oraz Uniwersytet Papieski w Krakowie, a za tydzień składka na cele parafialne.

16) W zakrystii można jeszcze nabyć w zakrystii świecę Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Proponowana cena 5 zł. Zebrane środki przeznaczone będą na pomoc dla ubogich. Również są do nabycie opłatki.

17) Wizyta kolędowa rozpocznie się od 2 stycznia.

18) Prasa katolicka jest do odebrania.

19) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

20) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Pamiętajmy o ks. Andrzeju Żurawiu, prosząc dla niego o powrót do zdrowia. Święty Michale Archaniele.