III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019

1) Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete.

2) Od wtorku, tj. od 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośrednio do świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. Wielkie Antyfony.

3) W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni) – dni modlitwy w intencji rodzin.

4) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. W Komańczy codziennie o godz. 6:30. W kościołach dojazdowych w dni powszednie nie będzie Mszy św. ze względu na spowiedzi w dekanacie.

5) Zachęcamy gorąco dzieci i młodzież, aby brały udział w Msza św. roratnich. Piękną tradycją jest przychodzenie na Mszę św. z lampionami.

6) Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w najbliższą sobotę od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie chorych, zwłaszcza tych, którzy nie są odwiedzani systematycznie co pierwsze piątki miesiąca.

7) Spowiedź przedświąteczna u nas będzie w najbliższą sobotę, 21 grudnia. w Radoszycach i Dołżycy od 15:00 do 16:00; w Komańczy od 16:00 do 17:00. Udzielanie Komunii św. co 15 minut. Bardzo prosimy o skorzystanie ze spowiedzi i Komunii św.

8) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy pani: Irenie Drebot i panu Władysławowi Budzyn , a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Janinę Kołodziej i Dorotę Kołodziej. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Annie Opalińskiej a o podjęcie dyżuru prosimy panią Krystynę Krukowską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Wiesławie Szwaba o podjęcie dyżuru prosimy panią Katarzynę Czekaj.  Serdecznie dziękujemy tym osobom, sprzątającym kościół w Komańczy, które przy okazji swojego dyżuru składają ofiarę pieniężną na środki czystości do kościoła.

9) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Panu Adamowi Chruszczowi za zabezpieczenie wejścia na strych w kościele w Radoszycach. Pani Małgorzacie Wróblewskiej za darmowe uszycie kurtyny przy wejściu do kościoła w Komańczy panu Jackowi Wróblewskiemu za pokrycie kosztów materiału kurtyny: panu Stanisławowi Łąkiewiczowi za darmowe wykonanie konstrukcji, panu Józefowi Wołczańskiemu za pomoc w montażu. Dziękujemy również innym osobom za wszelką pomoc i życzliwość.

10) W ostatnia niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 471 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

11) W naszej szkole w najbliższy piątek, 20 grudnia odbędą się jasełka, połączone ze spotkaniem wigilijnym. Początek o 9:30. Zapraszają: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

12) Już pewną tradycją stało się, że w naszym kościele w Komańczy jest obecne Światełko Betlejemskie. Podobnie i w tym roku będzie ono w najbliższą niedzielę, od Mszy św. rannej o 7:00 do sumy o 11:30. Zachęcamy do wzięcie tego światełka – symbolu Bożej obecności, do naszych mieszkań. Za to światełko dziękujemy pani nauczycielce Elżbiecie Dołżyckiej i harcerkom z naszej szkoły.

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne; za tydzień również na cele parafialne.

14) W zakrystii można jeszcze nabyć w zakrystii świecę Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Proponowana cena 5 zł. Zebrane środki przeznaczone będą na pomoc dla ubogich.

15) Dodatkowe ogłoszenie: jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Medjugorie na przełomie marca i kwietnia. Więcej informacji na tablicy informacyjnej w przedsionku kościoła.

16) Prasa katolicka jest do odebrania.

17) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

18) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.