XXVII Niedziela zwykła – 6 października 2019

1) Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce beatyfikacji.

2)  Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. Pierwsza niedziela października – zmiana Tajemnic Różańcowych.

3) Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski.

4) Zachęcamy gorąco do modlitwy Różańcem codziennie w naszych domach, w rodzinie lub indywidualnie. Szczególną wartość duchową ma modlitwa różańcowa odmówiona razem, we wspólnocie, w kościele, gdzie jest obecny Chrystus w Najświętszym Sakramencie. Możemy wtedy zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

5)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. w Komańczy codziennie o 17:00. W Radoszycach Msza św. we czwartek o 15:30. W Dołżycy we  środę o 15:30.

6) Bardzo prosimy członków naszej rady parafialnej o zebranie w tym tygodniu składki jesiennej.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Ewie Zygmunt i Marcie Zajdel, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Bogusław Podgórską i Annę Rudawską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Iwonie Waliczek a o podjęcie dyżuru prosimy panią Agnieszkę Petryszak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zenonie Tchoryk o podjęcie dyżuru prosimy pana Władysława Pałkę.

8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, za wszelką pomoc i życzliwość. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, za tydzień na potrzeby parafialne. Za tydzień również dodatkowa składka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia (papieską fundację dla młodzieży z ubogich rodzin).

10) Prasa katolicka jest do odebrania.

11) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

12) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele

14) W dniu wczorajszym odprowadziliśmy na cmentarz naszego parafianina Jana Bolanowskiego. Wieczne odpoczywanie…