XXV Niedziela zwykła – 22 września 2019

1) Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła.

2)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. w Komańczy codziennie o 18:00. W Radoszycach Msza św. we czwartek o 16:30. W Dołżycy we  środę o 16:30.

3) Spotkanie dla młodzieży klas: VIII, VII i VI, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dla ich rodziców, będzie w najbliższą środę w kościele w Komańczy. Rozpocznie się o 18:00 Mszą św., następnie spotkanie organizacyjne.

4) Zbiórki dla ministrantów i lektorów: w Dołżycy we środę o 16:00; w Radoszycach we czwartek o 16:00; w Komańczy w piątek o 18:30

5) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Renacie Stępak i Marii Hulickiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Bożenę Bosak i Elżbietę Źrebiec. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Katarzynie Łach a o podjęcie dyżuru prosimy panią Helenę Petryszak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Monice Augustyn a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bożenę Guśtak.

6) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, za wszelką pomoc i życzliwość panom: Stanisławowi Łąkiewiczowi, Wiesławowi Ciukajowi, Andrzejowi Stawarczykowi i Romanowi Stawarczykowi i innym osobom za wyczyszczenie płytek dachówkowych przy ogrodzeniu kościoła w Komańczy. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

7) W ubiegłym tygodniu firma budowlana z Jarosławia rozpoczęła prace konserwatorskie przy dzwonnicy w Radoszycach. Komisja od konserwatora zabytków z Krosna ma we wtorek przyjechać i sprawdzić jakość tych prac.

8) W ubiegłą środę firma konserwatorska z Krakowa przywiozła sześć odrestaurowanych obrazów Apostołów z ikonostasu z radoszyckiego kościoła. Zostały one wstawione na miejsce. Firma wymontowała inne zniszczone elementy, celem ich odnowienia.

9) Dzisiaj ostatni dzień zapisu na autokarową pielgrzymkę z naszej parafii do Krosna na spotkanie Róż Różańcowych.

10) W ostatnią niedziele zbieraliśmy składkę na potrzeby Archidiecezjalnego Radia Fara. Zebraliśmy 902 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafialne, za tydzień również na potrzeby parafialne.

12) Firma – Usługi Pogrzebowe, która ma swoją siedzibę w Komańczy 86/7 prosiła o podanie informacji o swojej działalności. Tel 664 430 494.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.