XXIV Niedziela zwykła – 15 września 2019

1) Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła, Niedziela Środków Masowego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.

2) Jutro spotkanie rodziców dzieci z klasy III oraz ich dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie w Komańczy o 18:30.

3) We środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz młodzieży.

4)  W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (Suche Dni Jesienne).

5)  Porządek  Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. w Komańczy, codziennie o 18:00 z wyjątkiem środy (Msza św. o 7:00); w sobotę dodatkowo Msza św. ślubna o 15:00 w Komańczy. W Radoszycach Msza św. w piątek o 16:30. W Dołżycy  we  czwartek o 16:30.  

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Annie Łach i Danucie Rudnickiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Renatę Stępak i Marię Hulicką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agnieszce Łach a o podjęcie dyżuru prosimy panią Katarzynę Łach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Czyszczoń, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Monikę Augustyn.

7) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, za wszelką pomoc i życzliwość Bartoszowi Grabek i innym osobom. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

8) Naprawa naszego ogrodzenia przy kościele w Komańczy (ułożenie płytek dachówkowych) została ukończona. Serdecznie dziękujemy p. Wiesławowi Ciukajowi i p. Ryszardowi z Zakładu Karnego za prace.

9) W dalszym ciągu trwają prace przy malowaniu dachu plebanii.

10) Dziękujemy firmie REW-DOM z Zagórza za wymianę zepsutych desek i pomalowanie wieży kościoła w Komańczy. Nasza parafia poniosła koszty 2400 zł.

11) Zapowiedź przedślubna: Zapowiedź II: Kinga Sierdzińska, córka Stanisława i Marii, ur. w 1991r w Zakopanym, zam. w Szaflarach, stanu wolnego oraz Robert Sierdziński, syn Andrzeja i Stanisławy, ur. w 1984 r. w Sanoku, zam. w Dołżycy, stanu wolnego. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach miedzy tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny.

12) Jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do Krosna na spotkanie Róż Różańcowych.

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio Fara, za tydzień w niedziele na potrzeby parafialne.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje  będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również  będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.

17) W piątek odbył się pogrzeb Zdzisława Bartosika z Dołżycy. Wieczne odpoczywanie…