XXII Niedziela zwykła – 1 września 2019

1) Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła, pierwsza niedziela września, zmiana Tajemnic Różańcowych, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2) Intencje modlitewne na wrzesień:

– Ogólna: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

– Diecezjalna: różańcowa: za nauczycieli, wychowawców i katechetów, o odwagę i wierność w przekazywaniu ewangelicznej prawdy.

3)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. w Komańczy, codziennie o 18:00 z wyjątkiem poniedziałku (8:00). W Radoszycach Msza św. w piątek o 16:30. W Dołżycy we czwartek o 16:30 i w sobotę o 16:00

4) Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą św. o 8:00 w Komańczy. Mszy św. wieczorowej już nie będzie. Proszę rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do spowiedzi św.  Jutro spowiedź już od 7:00.

5) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota września.

6) We czwartek dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o święte powołania. Dodatkowa Msza św. w Dołżycy o 16:30.

7) W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8:00. Msza św. w Radoszycach o 16:30 (spowiedź od 16:00). W Komańczy spowiedź od 17:30.

8) Pierwsza sobota września. Msza św. w Dołżycy o 16:00! Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. W Komańczy Msza św. o 18:00, adoracja i procesja różańcowa po uliczkach nasze miejscowości.

9) W przyszłą niedzielę dziękujemy Panu Bogu za zbiory i modlimy się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników i o konieczny deszcz dla naszej ziemi. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Marioli Herbut i Lubomirze Baj, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Magdalenę Myszczyszyn i Edytę Myszczyszyn. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Danucie Chruszcz a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Gosztyła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Katarzynie Czekaj, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Annę Durleta.

11) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, za wszelką pomoc i życzliwość, p. Zenonowi Cebuli i innym osobom. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, za tydzień w niedziele na potrzeby parafialne.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje  będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również  będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnym czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.