XXI Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019

1) Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła.

2) Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w parafii dziekańskiej – Tarnawa Górna.

3) Za tydzień w pierwszą niedzielę września zmiana Tajemnic Różańcowych.

4) Kończą się wakacje. Spowiedź dzieci i młodzieży na początek roku szkolnego w sobotę od 17:00 i w niedzielę przed Mszami św.

5) Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Polecajmy osoby uzależnione i ich rodziny w naszych modlitwach.

6) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. tylko w Komańczy, codziennie o 18:00.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Stanisławie Stelmach i Barbarze Baj, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Mariolę Herbut i Lubomiłę Baj. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Monice Guśtak a o podjęcie dyżuru prosimy panią Danutę Chruszcz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Wiesławie Szwab, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Katarzynę Czekaj.

8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, za wszelką pomoc i życzliwość, p. Piotrowi Bajowi i innym osobom. Władzom naszej gminy, p. wójtowi, szczególnie p. Andrzejowi Ferencowi za możliwość korzystania z przenośnych ubikacji (toy-toy), które zostały umieszczone przy kościołach w Radoszycach i Dołżycy. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

9) W ostatnim czasie nasza parafia poniosła koszty: złocenia kielichów mszalnych i innych naczyń liturgicznych: 5842 zł oraz za wykonania schodów przed kościołem w Komańczy: 8000 zł.

10) Od września rozpoczynamy msze św. gregoriańskie za +Jana Wójtowicza.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafialne, za tydzień w niedziele na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

12) W imieniu całej naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie s. przełożonej sióstr Nazaretanek s. Bożenie Gosztyła za wieloletnią posługę, życzliwość, otwarte serce i wszelkie dobro, którego nasza parafia od niej doświadczyła. Niech Bóg błogosławi siostrze i obdarza siostrę swoimi łaskami w nowym miejscu i przy nowych obowiązkach.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.