XVIII Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019

1) Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła, pierwsza niedziela sierpnia, zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiaj wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. Polecajmy ich naszym modlitwom.

2) We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

3) W piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

4) Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości.

5) We środę 7 sierpnia uroczystości odpustowe w kościele dojazdowym w Dołżycy z racji wspomnienia patrona tamtejszego kościoła bł. Edmunda Bojanowskiego. Msza św. o 18:00 (możliwość spowiedzi od 17:30).

6)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. w Komańczy, codziennie o 18:00, z wyjątkiem środy: Msza św. rano o 7:00

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy pani: Agnieszce Czura i Panu Antoniemu Gilewskiemu a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Marię Łodyńską i Marię Szczecina. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marioli Derkacz, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Wiolettę Włodarek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Małgorzacie Gierczak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Drebot.

8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, za wszelką pomoc i życzliwość: panu Wiesławowi Ciukajowi za kontynuowanie prac budowlanych przy ogrodzeniu kościoła w Komańczy. Również dziękujemy mieszkańcom Radoszyc panom Markowi Łachowi, Dariuszowi Łachowi, Arturowi Łachowi, p. sołtysowi Mironowi Krysyna za prace przy parkingu powyżej kościoła w Radoszycach i innym osobom. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, za tydzień w niedziele na cele parafialne.

10) Dodatkowe ogłoszenie: jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej w dniu 14 sierpnia br. na uroczystości odpustowe: Dróżki NMP i Msze św. Wyjazd o 4:30 z parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Komańczy, powrót ok. 21:00; koszt 70 zł. Zapraszamy do zapisywania się.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.