XVII Niedziela zwykła – 28 lipca 2019

1) Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła.

2) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia.

3) We czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości.

4) Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia: zmiana Tajemnic Różańcowych:

   Intencje modlitewne na sierpień:

– Ogólna: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej szkołami wzrastania w człowieczeństwie.

– Diecezjalna – różańcowa: Za zniewolonych przez nałogi, szczególnie przez nałóg alkoholizmu, o dar wyzwolenia.

5) We czwartek Msza św. w Dołżycy o 16:30 (możliwość spowiedzi od 16:00).

6) W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalna od 8:00. W Radoszycach Msza św. o 16:30 (spowiedź św. od 16:00). W Komańczy Msza św. o 18:00 (możliwość spowiedzi od 17:30). W tym dniu jest możliwość w kościele parafialnym zyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli.

7) W Pierwszą sobotę sierpnia Msza św. tylko w Komańczy o 18:00; po niej adoracja i Procesja różańcowa po uliczkach naszej miejscowości.

8)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. w Komańczy, codziennie o 18:00, z wyjątkiem wtorku: Msza św. rano o 7:00

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Renacie Winkowskiej i Elżbiecie Kopylec a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Agnieszkę Czura i Pana Antoniego Gilewskiego. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marii Krysyna, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Mariolę Derkacz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Januszowi Kuzio, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Małgorzatę Gierczak.

10) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, za wszelką pomoc i życzliwość: panu Wiesławowi Ciukajowi i Romanowi Stawarczykowi za prace budowlane przy ogrodzeniu kościoła w Komańczy. Panu Bogdanowi Jaroszowi za prace przy instalacji elektrycznej przy kościele w Radoszycach i innym osobom. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

11) Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszki przy okazji poświęcenia pojazdów. Będą one przeznaczone na pomoc dla misjonarzy. Zebraliśmy 890 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień w niedziele na potrzeby archidiecezji.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele