XIV Niedziela zwykła – 7 lipca 2019

1) Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła, pierwsza niedziela lipca, zmiana Tajemnic Różańcowych.

Intencje modlitewne na lipiec:

– Ogólna: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

– Diecezjalna różańcowa: O gorliwość w posłudze dla wszystkich posłanych do głoszenia Ewangelii.

2) Jutro wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, patrona naszej Archidiecezji.

3) We środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

4)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Msze św. tylko w Komańczy. Uwaga! Wyjątkowo codziennie w Komańczy tylko rano o 7:00.  Z tym, że dodatkowo Msza św., we wtorek o 14:00 z udziałem grupy oazowej z Rzepedzi i w sobotę Msza św. o 15:00, połączona z udzieleniem sakramentu małżeństwa.

5) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Alicji Winkowskiej i Kindze Szajdek, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Katarzynę Bek i Annę Gilewską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Justynę Majkut, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Annę Opalińską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Czesławę Wąsik, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zofię Warzecha.

6) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, panu Ryszardowi Rakoczy innym osobom. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

7) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień w niedziele na cele parafialne.

8) Zapowiedzi przedślubne:

Patrycja Stępak, córka Mariusza i Renaty zd. Rudnicka, urodzona w Sanoku, zamieszkała w Komańczy 229, stanu wolnego; oraz Andrzej Szajdek, syn Marka i Jolanty zd. Winkowska. urodzony w Komańczy, zamieszkały w Komańczy 229, stanu wolnego, zapowiedź Pierwsza.

Jeśliby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny. 

9) Bardzo dziękujemy osobom z naszej parafii, które włączyły się w duchowe dzieło Sztafety Różańcowej, polegające na modlitwie różańcowej za Kościół lokalny. Komańczy wyznaczono 10 lipca (środę) o 19:00. O

10) Powstała nowa instytucja broniąca młodzież i dzieci przed deprawacją; Komitet Inicjatywy Ustawodawczej – Stop Pedofilii. Komitet prowadzi akcję zbierania podpisów, w tym celu, aby nasz sejm uchwalił prawo, chroniące dzieci i młodzież przed siewcami deprawacji i dewiantami. Uwaga! Dzisiaj ostatni dzień zapisów. Można je składać w zakrystii, ze względu na ochronę danych osobowych (konieczny nr pesel). Prosimy o poparcie tej inicjatywy.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.