XIII Niedziela zwykła – 30 czerwca 2019

1) Dzisiaj XIII Niedziela zwykła, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

2) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca.

3) We czwartek Msza św. w Dołżycy o 16:30 (możliwość spowiedzi od 16:30).

4) W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8:00. Msza św. w Radoszycach o 16:30 (możliwość spowiedzi od 16:30). W Komańczy możliwość spowiedzi od 17:30.

5) Pierwsza sobota: Msza św. tylko w Komańczy o 18:00, po niej adoracja i procesja różańcowa po uliczkach naszej miejscowości.

6) Za tydzień w niedzielę zmiana Tajemnic różańcowych.

7)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Codziennie w Komańczy o 18:00. W Radoszycach w piątek o 16:30; w Dołżycy: we czwartek o 16:30.

8) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Stefanii Łach i Urszuli Szportuń, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Alicję Winkowską i Kingę Szajdek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marii Błachut, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Justynę Majkut. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Janowi Łukaczów, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Czesławę Wąsik.

9) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, pani Joannie Łukaczów i Katarzynie Czekaj innym osobom. Dziękujemy również za dary żywnościowe.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień w niedziele na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

11) Propozycja duszpasterska: z parafii Lesko wyrusza kolejny raz piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału. Więcej informacji u ks. przewodnika (tel. 661 871 881).

12) W naszej Archidiecezji powstało nowe dzieło duchowe: Diecezjalna Sztafeta Różańcowa. Polega ono na modlitwie różańcowej czterech wybranych osób z danej parafii w określonej godzinie. Osoby takie ofiarują swoje modlitwy za Archidiecezję, biskupów, kapłanów, kleryków i o nowe powołania. Każda parafia ma wyznaczony dzień i godzinę. Komańczy wyznaczono 10 lipca (środę) o 19:00. Osoby chętne do włączenia się w to dzieło proszę o osobisty kontakt.

13) Powstała nowa instytucja broniąca młodzież i dzieci przed deprawacją; Komitet Inicjatywy Ustawodawczej- Stop Pedofilii. Komitet prowadzi akcję zbierania podpisów, w tym celu, aby nasz sejm uchwalił prawo, chroniące dzieci i młodzież przed siewcami deprawacji i dewiantami. Zapisy można składać w zakrystii, ze względu na ochronę danych osobowych (konieczny nr. pesel). Zapisy trwają do 7 lipca. Prosimy o poparcie tej inicjatywy.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.