XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019

1) Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. Po każdej Mszy św. zgodnie z zaleceniem naszego ks. Arcybiskupa śpiewamy suplikacje, celem przebłagania za grzechy zgorszenia.

2) Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  

3) Trwa oktawa Bożego Ciała. Po każdej Mszy św. procesje eucharystyczne. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Szczególnie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi.

4) W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5) W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust w Nowym Łupkowie.

6) Za tydzień w niedziele zakończenie nabożeństw czerwcowych.

7) W naszych kościołach nabożeństwa czerwcowe, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Codziennie w Komańczy o 18:00. W Radoszycach we czwartek i sobotę o 16:30; podobnie w Dołżycy: we czwartek i sobotę o 16:30.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Marcie Kusy i Ninie Babiak, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Stefanię Łach i Urszulę Szportuń. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Halinie Mycek, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Marię Błachut. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Władysławowi Pałka, a o podjęcie dyżuru prosimy pana Jana Łukaczów.

10) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, pani Marii Szczecina i innym osobom. Dziękujemy również za dary żywnościowe. Szczególnie dziękujemy osobom z Radoszyc i Komańczy które przygotowały ołtarze na Boże Ciało, osobom aktywnie pomagających przy procesji, przygotowującym obrazy, chorągwie, niosącym, lektorom, ministrantom, s. Nazaretankom, dzieciom i ich rodzicom.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, z uroczystości Piotra i Pawła na cele Stolicy Apostolskiej, za tydzień w niedziele na cele parafialne.

12) Propozycja duszpasterska: z parafii Lesko wyrusza kolejny raz piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału. Więcej informacji u ks. przewodnika (tel. 661 871 881).

12) W naszej Archidiecezji powstało nowe dzieło duchowe: Diecezjalna Sztafeta Różańcowa. Polega ono na modlitwie różańcowej czterech wybranych osób z danej parafii w określonej godzinie. Osoby takie ofiarują swoje modlitwy za Archidiecezję, biskupów, kapłanów, kleryków i o nowe powołania. Każda parafia ma wyznaczony dzień i godzinę. Komańczy wyznaczono 10 lipca (środę) o 19:00. Osoby chętne do włączenia się w to dzieło proszę o osobisty kontakt.

13) Powstała nowa instytucja broniąca młodzież i dzieci przed deprawacją; Komitet Inicjatywy Ustawodawczej – Stop Pedofilii. Komitet prowadzi akcję zbierania podpisów, w tym celu, aby nasz sejm uchwalił prawo, chroniące dzieci i młodzież przed siewcami deprawacji i dewiantami. Zapisy można składać w zakrystii, ze względu na ochronę danych osobowych (konieczny nr PESEL). Zapisy trwają do 7 lipca. Prosimy o poparcie tej inicjatywy.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnym czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.