Uroczystość Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019

1) Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2) We środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego o 8:00 (będzie to jedyna Msza św. w parafii). Zapraszamy dzieci, młodzież, a także nauczycieli i rodziców. Wypada, aby młodzież i dzieci rozpoczynając wakacje przystąpiły do spowiedzi św. Możliwość będzie w poniedziałek i wtorek od 17:30; a we środę już od 7:00.

3) We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Prosimy o wzięcie na procesję chorągwi a także o przygotowanie ołtarzy w następujących miejscach: Pierwszy: w okolicach pani Nalepa; Drugi: koło rodziny Ciukaj; Trzeci: w okolicach posterunku policji (prosimy o pomoc osoby z osiedla Vietnam); Czwarty: koło kościoła (prosimy siostry z róży różańcowej). W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

4) W naszych kościołach nabożeństwa czerwcowe, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: codziennie w Komańczy o 18:00, z wyjątkiem środy. W Radoszycach w piątek o 16:30.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Zofię Zielińską i Irenę Łąkiewicz, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Martę Kusy i Nine Babiak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Karinie Jucha, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Halinę Mycek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zenonie Tchoryk, a o podjęcie dyżuru prosimy pana Władysława Pałkę.

7) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, panom Wiesławowi Ciukajowi, Stanisławowi Łąkiewiczowi i Józefowi Wołczańskiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii i innym osobom. Dziękujemy również za wszelką życzliwość paniom Kazimierze Stawarczyk i Elżbiecie Szymacha oraz za dary żywnościowe.

8) Zapowiedzi przedślubne:

Agnieszka Iga Jabłońska, córka Andrzeja i Ireny zd. Kondraś, urodzona w Sanoku, zamieszkała w Nowosielcach Kozickich, parafia Wojtkowa, stanu wolnego; oraz Adam Kwolek, syn Andrzeja i Małgorzaty zd. Sedzimir. Urodzony w Ustrzykach Dolnych, zamieszkały w Nowosielcach Kozickich, parafia Wojtkowa, stanu wolnego, zapowiedź trzecia. Jeśliby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny. 

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień również na cele parafialne.

10) Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na rzecz poszkodowanych z powodu podtopień. Zebraliśmy z całej parafii 499 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

11) Propozycja duszpasterska: z parafii Lesko wyrusza kolejny raz piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału. Więcej informacji u ks. przewodnika (tel. 661 871 881).

12) W ostatni piątek i sobotę nasi lektorzy i ministranci wzięli udział w turnieju piłkarskim w Łańcucie. Spisali się bardzo dobrze zajmując czwarte miejsce. Bardzo dziękuje panom Markowi Łachowi i Arturowi Łachowi za zorganizowanie transportu.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl.

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.