Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019

1) Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny. Za publiczne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2) Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w Komańczy o 18:00.

3) We czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego.

4) W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

5) W naszych kościołach nabożeństwa czerwcowe, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Codziennie w Komańczy o 18:00. W Radoszycach we czwartek o 16:30; w Dołżycy we środę o 16:30.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Lidii Bernadzkiej i Danucie Rosińskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Zofię Zielińską i Irenę Łąkiewicz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Jolancie Jucha, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Karinę Jucha. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Guśtak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zenonę Tchoryk.

8) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, panom Tadeuszowi Bajowi i Henrykowi Frejowi i innym osobom. Dziękujemy za dary żywnościowe.

9) Zapowiedzi przedślubne:

Agnieszka Iga Jabłońska, córka Andrzeja i Ireny zd. Kondraś, urodzona w Sanoku, zamieszkała w Nowosielcach Kozickich, parafia Wojtkowa, stanu wolnego; oraz Adam Kwolek, syn Andrzeja i Małgorzaty zd. Sedzimir, urodzony w Ustrzykach Dolnych, zamieszkała w Nowosielcach Kozickich, parafia Wojtkowa, stanu wolnego, zapowiedź druga. Jeśliby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny. 

10) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień również na cele parafialne. Dzisiaj również zbiórka do puszek, organizowana przez Caritas, na cele poszkodowanych w wyniku podtopień, spowodowanych ostatnimi deszczami.

11) Propozycja duszpasterska: z parafii Lesko wyrusza kolejny raz piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału. Więcej informacji u ks. przewodnika (tel. 661 871 881).

12) Dodatkowe ogłoszenie: w dniu 11 czerwca br. (wtorek) w naszym ośrodku zdrowia będzie możliwość zrobienia sobie badań specjalistycznych: USG Dopler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są płatne. Cena jednego 55zł. Więcej informacji w przychodni.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele…