Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019

1) Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zmiana Tajemnic Różańcowych. Po sumie procesja eucharystyczna (z polecenie naszego Ks. Abpa, w celu uproszenia potrzebnych łask dla Kościoła).

2) Intencje na czerwiec:

– Ogólna: za kapłanów, aby przez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

– Diecezjalna: różańcowa: za dzieci i młodzież, o dobre przeżycie czasu wakacji.

3) W naszych kościołach nabożeństwa czerwcowe, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4) Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sposób szczególny polecamy nowo wyświęconych księży diakonów i tych, którzy już w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.

5) W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek czerwca. Msza św. w Dołżycy o 16:30 (możliwość spowiedzi od 16:00).

6) W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalna od 8:00. Msza św. w Radoszycach o 16:30 (możliwość spowiedzi od 16:00). W Komańczy spowiedź od 17:30.

7) W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia prezbiteratu.

8) W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny.

9)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu: codziennie w Komańczy o 18:00. W Radoszycach w piątek o 16:30; w Dołżycy we czwartek o 16:30.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy pani Katarzynie Jucha i panu Józefowi Wołczańskiemu, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Lidię Bernadzką i Danutę Rosińską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Bogumile Macko, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Jolantę Jucha. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Monice Augustyn, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bożenę Guśtak.

11) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Państwu Grażynie i Wiesławowi Ciukaj i innym osobom. Dziękujemy za dary żywnościowe.

12) Zapowiedzi przedślubne:

Agnieszka Iga Jabłońska, córka Andrzeja i Ireny zd. Kondraś, urodzona w Sanoku, zamieszkała w Nowosielcach Kozickich, parafia Wojtkowa, stanu wolnego; oraz Adam Kwolek, syn Andrzeja i Małgorzaty zd. Sedzimir, urodzony w Ustrzykach Dolnych, zamieszkały w Nowosielcach Kozickich, parafia Wojtkowa, stanu wolnego. Zapowiedź Pierwsza

Monika Magierowska, córka Bogusława i Leokadii zd. Mycek, urodzona w 1993 r., zamieszkała w Komańczy, stanu wolnego; oraz Kamil Dawid Gregorski, syn Janusza i Agnieszki zd. Gładysz, urodzony w 1989 r, zamieszkały w Rzeszowie, par o. Dominikanów, stanu wolnego. Zapowiedź Trzecia. Jeśliby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny.  

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, za tydzień na cele parafialne. Za tydzień również zbiórka do puszek, organizowana przez Caritas, na cele poszkodowanych w wyniku podtopień, spowodowanych ostatnimi deszczami.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.