VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019

1) Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna, w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

2) Dzisiaj również Dzień Mamy, pamiętajmy o żyjących i o zmarłych w naszych modlitwach. Dziś również mamy okazję, aby spełnić nasz patriotyczny obowiązek przez udział w wyborach.

3) Biały tydzień dla dzieci komunijnych od poniedziałku do soboty. W środę i czwartek będzie on przeżywany na pielgrzymce.

4) W naszych kościołach codziennie nabożeństwo majowe do piątku. Zapraszam w piątek szczególnie te dzieci, które systematycznie przychodziły na nabożeństwa majowe.

5) Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6) Od soboty rozpoczynamy czerwiec. Po każdej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. połączone z nabożeństwami fatimskimi w Komańczy (18:00) i Radoszycach (16.00).

7) Od poniedziałku do środy wypadają dni modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Jutro po Mszy św. procesja z modlitwą o urodzaje i Błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

8) Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych oraz Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej diecezji święcenia diakonatu. Modlimy się za tych kandydatów i o nowe powołania.

9)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Codziennie w Komańczy o 18:00, z wyjątkiem wtorku – Msza św. o 8:00. W Radoszycach w piątek o 16:30 i w pierwszą sobotę czerwca o 16:00; w Dołżycy we wtorek o 16:30.

10) We wtorek w naszej miejscowości przeżywamy ważny dzień – dzień Patrona naszej szkoły w Komańczy Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Program uroczystości: o 8:00 Msza święta w kościele parafialnym, następnie program artystyczny w naszej szkole. W imieniu własnym i p. dyrektor Marii Grabek serdecznie zapraszam.

11) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy: rodzicom dzieci komunijnych, a o podjęcie dyżuru prosimy panią: Katarzynę Jucha i pana Józefa Wołczańskiego. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Renacie Tchoryk i innym osobom, które sprzątały przed odpustem, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bogumiłę Macko. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Czyszczoń, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Monikę Augustyn.

12) Bardzo dziękujemy członkom naszej rady parafialnej za zebranie wiosennej składki. W sumie (bez Radoszyc) wyniosła 6125 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Środki te zostaną przeznaczone na cele parafialne.

13) Dziękujemy również dzieciom za zebrane ofiary do skarbonek Caritas z okresu Wielkiego Postu na pomoc potrzebującym. W sumie uzbierały dzieci 136,74 zł.

14) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom, Katarzynie Bek i innym osobom. Dziękujemy za dary żywnościowe. Mieszkańcom Radoszyc za przygotowanie uroczystości odpustowej za posprzątanie kościoła i otoczenia kościoła, za dekorację, kwiaty. Dziękuje osobom: Marioli Derkacz, Justynie Majkut, Annie Opalińskiej, Marii Błachut, Agnieszce Łach, Katarzynie Łach, Renacie Tchoryk i oczywiście najbardziej p. Jolancie Jucha i najbliższej rodzinie z ofiarną pomoc i zaangażowanie. Dziękuje również ks. dziekanowi i proboszczowi parafii greckokatolickiej Andrzejowi Żurawowi za udział we Mszy św. Dziękuję osobom zaangażowanym w liturgię, również naszym siostrom Nazaretankom. 

15) Dziękujemy rodzinom dzieci komunijnych za ufundowanie złotego ornatu z wizerunkiem Świętego Józefa do kościoła w Komańczy.

16) Zapowiedzi przedślubne: Monika Magierowska, córka Bogusława i Leokadii zd. Mycek, urodzona w 1993 r., zamieszkała w Komańczy, stanu wolnego; oraz Kamil Dawid Gregorski, syn Janusza i Agnieszki zd. Gładych, urodzony w 1989 r, zamieszkały w Rzeszowie, ul. Chrobrego, par o. Dominikanów, stanu wolnego – zapowiedź druga. Jeśliby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny. 

17) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, za tydzień na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

18) Prasa katolicka jest do odebrania.

19) Od soboty rozpoczynamy Msze św. gregoriańskie za ++Józefę Szymacha, Helenę Haczele i Andrzeja Haczela.

20) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

21) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.