V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019

1) Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna, w naszej parafii uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej.

2) W najbliższy piątek Uroczystość Odpustowa w kościele dojazdowym, w Radoszycach, ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Msza św. o 18:00. Prosimy o aktywny udział dzieci szczególni podczas procesji eucharystycznej (dzieci rocznicowe w strojach, dzwonienie, sypanie kwiatków). Abyśmy zyskali łaskę odpustu trzeba się wyspowiadać. Okazja do spowiedzi będzie dzień wcześniej, w Radoszycach od 16:00 do 16:30, czyli pół godziny przed Mszą św.; następnie w sam dzień odpustu, od 17:30. Oczywiście okazja do spowiedzi św. jest każdego dnia w Komańczy pół godziny przed Mszą św.  

3) Za tydzień w naszej parafii na sumie o 11:30 Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie dzień wcześniej w sobotę w Komańczy od 17.30 do 18:00.

4) W naszych kościołach codziennie nabożeństwo majowe.  Zachęcamy dzieci do przychodzenia, są dla przychodzących dzieci przygotowane codziennie drobne niespodzianki.

5) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: codziennie w Komańczy o 18:00, z wyjątkiem piątku, kiedy Msza św. będzie o 7:00. W Radoszycach we czwartek o 16:30 i uroczystość odpustowa w Piątek o 18:00; w Dołżycy we środę o 16:30.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: rodzicom dzieci rocznicowych, a o podjęcie dyżuru prosimy rodziców dzieci, które w tym roku przyjmują Komunię św. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agnieszce Petryszak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Tchoryk (bardzo prosimy osoby do pomocy, przed uroczystością odpustową). Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Annie Durleta, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bożenę Czyszczoń.

7) Jutro spotkanie osób, które udają się na pielgrzymkę do Wadowic, na Jasną Górę i do Łagiewnik, w dniach 29 i 30 maja. Spotkanie będzie w kościele, w Komańczy o 19:00. Prosimy o pilne przybycie.

8) Dzieci komunijne wraz z rodzicami mają swoją próbę we wtorek w Komańczy bezpośrednio po Mszy św.

9) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Szczególnie p. Andrzejowi i Romanowi Stawarczykowi, Bogdanowi Kułakowi za ofiarowanie drewna i innym osobom. Dziękujemy za dary żywnościowe.

10) Dziękujemy serdecznie p. Grażynie i Wiesławowi Ciukaj za ofiarowanie czerwonego ornatu i komży do kościoła w Komańczy.

11) Ostatnio zostały zakupione na parafie dwa paschały do kościołów w Radoszycach i Dołżycy w cenie po 88 zł.

12) Zapowiedzi przedślubne: Monika Magierowska, córka Bogusława i Leokadii zd. Mycek, urodzona w 1993 r., zamieszkała w Komańczy, stanu wolnego; oraz Kamil Dawid Gregorski, syn Janusza i Agnieszki zd. Gładych, urodzony w 1989 r, zamieszkały w Rzeszowie, par o. Dominikanów, stanu wolnego – zapowiedź pierwsza. Jeśliby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny. 

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona parafie potrzebujące pomocy, za tydzień w niedzielę na cel parafialne.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Jest organizowana pielgrzymka z Woli Michowej na Jasną Górę w dniach 27/28 lipca, koszt 170 zł. Dokładny plan będzie po Mszy św. wywieszony w gablotce. Więcej informacji i zapisy u pani Teresy Gosztyła.

16) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.

18) W ubiegłym tygodniu odeszła po nagrodę do Boga kolejna nasza parafianka Marianna Pengryn z Komańczy. Wieczne odpoczywanie…