IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 12 maja 2019

1) Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne dni Modlitw.

2) Jeszcze raz przypominam, aby dzieci, które otrzymały w szkole skarbonki przyniosły je do szkoły, najlepiej w poniedziałek lub wtorek.

3) We czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.  

4) W naszych kościołach codziennie nabożeństwo majowe.  Zachęcamy dzieci do przychodzenia, są dla przychodzących dzieci przygotowane codziennie drobne niespodzianki,

5)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Codziennie w Komańczy o 18:00. W Radoszycach we czwartek o 16:30, w Dołżycy we środę o 16:30.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Jolancie Świerczek i Danucie Pileckiej, a o podjęcie dyżuru prosimy rodziców dzieci rocznicowych. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Jolancie Waliczek, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Agnieszka Petryszak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Katarzynie Czekaj, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Annę Durleta.

7) W maju czeka nas uroczystość: odpust ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych w Radoszycach 24 maja.

8) Próba dla dzieci z klasy IV, przed rocznicą I Komunia św. będzie jutro, 13 maja, w kościele w Komańczy bezpośrednio po Mszy św.

9) Natomiast dzieci komunijne wraz z rodzicami mają swoją próbę we wtorek w Komańczy również bezpośrednio po Mszy św.

10) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Dziękujemy za dary żywnościowe.

11) Nasza parafia otrzymała kolejne dotacje od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków :30 000 zł, na remont dzwonnicy w Radoszycach i 20 000 zł na renowacje ikonostasu w Radoszycach.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień w niedzielę na parafie potrzebujące pomocy.

13) Ostatnio zostały zakupione na parafie dwa ornaty: biały i maryjny. Cena 509 zł.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Dodatkowe ogłoszenie: Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 15 maja, za trzy dni mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2019 r. Bardzo prosimy o składanie wniosków w terminie, ponieważ opóźnienie skutkuje obniżeniem płatności. W trosce o rolników, którzy nie mają Internetu agencja udostępnione będą stanowiska komputerowe w biurach powiatowych Agencji. We środę 15 maja biura powiatowe otwarte będą do godziny 20.00.

16) Jest organizowana pielgrzymka z Woli Michowej na Jasną Górę w dniach 27/28 lipca, koszt 170 zł. Więcej informacji i zapisy u pani Teresy Gosztyła.

17) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

18) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.