3 Niedziela wielkanocna – 5 maja 2019

1) Dzisiaj Pierwsza Niedziela maja, zmiana Tajemnic Różańcowych.

Intencje na maj:

– Ogólna: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

– Diecezjalna różańcowa: O liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2) Dzisiaj również rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny.

3) Jeszcze raz przypominam, aby dzieci, które otrzymały w szkole skarbonki przyniosły je do szkoły, najlepiej we środę lub czwartek.

4) We środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski – dzień imienin naszego ks. bpa Stanisława Jamrozka. Osobę ks. bpa, a także innych solenizantów polecamy w naszych modlitwach.

5) Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

6) W naszych kościołach codziennie nabożeństwo majowe.  Zachęcamy dzieci do przychodzenia, są dla przychodzących dzieci przygotowane codziennie drobne niespodzianki,

7)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu: codziennie w Komańczy o 18:00. W Radoszycach we czwartek o 16:30, w Dołżycy we środę o 16:30.

8) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Marcie Sicińskiej i Joannie Bełżeckiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Jolantę Świerczek i Danutę Pilecką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Helenie Petryszak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Jolantę Waliczek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Wiesławie Szwab, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Katarzynę Czekaj.

9) W maju czekają nas uroczystości: rocznica I Komunii św. 19 maja oraz Pierwsza Komunia św. 26 maja. Pierwsza próba przed I Komunia św. będzie w najbliższy czwartek 9 maja w kościele w Komańczy o 19:00.

10) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Dziękujemy za dary żywnościowe.

11) W ubiegły poniedziałek przeżywaliśmy całodzienną adoracje w naszej parafii. Serdeczne dziękujemy osobom, które podjęły adorację szczególnie w Komańczy, dziękujemy siostrom Nazaretankom, a także osobom z Radoszyc i Dołżycy.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby archidiecezji, za tydzień w niedzielę na potrzeby parafii.

13) Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszki na cele Caritas, zebraliśmy z całej parafii 243,20 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

14) Bardzo prosimy, aby członkowie rady parafialnej zebrali składkę wiosenną, najlepiej w tym tygodniu.

15) Prasa katolicka jest do odebrania.

16) Dodatkowe ogłoszenie: Jest organizowana pielgrzymka z Woli Michowej na Jasną Górę w dniach 27/28 lipca, koszt 170 zł. Więcej informacji i zapisy u pani Teresy Gosztyła.

17) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

18) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.

19) W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Mariana Walczaka. Wieczne odpoczywanie…