2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019

1) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Często módlmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, możemy za nią zyskać łaskę odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, codziennie, za jej odmówienie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kościele lub przechowywanym w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. 

2) Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.  Dzieci, które otrzymały w szkole skarbonki przynoszą je dzisiaj, do zakrystii. A te, które zapomniały, mogą przynieść do szkoły, najlepiej jutro albo we wtorek.

3) Jutro Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo dziękuję osobom, które wpisały się już na listę adoracyjną, ale jest jeszcze kilka wolnych terminów, zachęcam, aby się wpisać i przeżyć adoracje. Adoracja zacznie się o 7:00 modlitwą różańcową w kościele w Komańczy i będzie trwała do 18:00, do Mszy św. W pozostałych naszych kościołach również będzie adoracja: w Radoszycach od 17:00 do 18:00 do Mszy św. W Dołżycy od 15:30 do 16:30 do Mszy św.

4) We wtorek Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski (przeniesiona z 23 kwietnia)

5) Od środy rozpoczynamy maj. W naszych kościołach codziennie nabożeństwo majowe. W Radoszycach i Dołżycy, jeżeli jest Msza św. to bezpośrednio po niej. Jeżeli nie ma Mszy św., to majówka: w Radoszycach o 17:00. Zachęcamy dzieci do przychodzenia, są dla przychodzących dzieci przygotowane codziennie drobne niespodzianki,

6) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota maja.

7) W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Odwiedziny chorych od 15:00.

8) Pierwsza sobota maja. Pierwsze nabożeństwo fatimskie: Msza św. i różaniec w Radoszycach o 16:00. Drugie w Komańczy o 18:00 połączone z procesją po uliczkach Komańczy.

9) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. Od poniedziałku do czwartku tylko w Komańczy o 18:00. W piątek porządek niedzielny. W sobotę Msza św. w Radoszycach o 16:00, w Komańczy o 18:00.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Barbarze Świetlik i Annie Michoń, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Martę Sicińską i Joannę Bełżecką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Katarzynie Łach, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Helenę Petryszak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zofii Rymarczyk, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Wiesławę Szwab.

11) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Dziękujemy za dary żywnościowe.

12) Ostatnio zostały zakupione do naszej parafii następujące sprzęty: przenośne nagłośnienie pielgrzymkowe (1370 zł). Do kościoła w Radoszycach: alba, komża, kustodia, dzwonek dla ministrantów, fioletowa kapa pogrzebowa, kołatki, czerwony ornat i kadzielnica z łódką. Zapłacono ok 2900 zł. Do kościoła w Dołżycy: kadzielnica z łódka, czerwony ornat, alba i komża, kołatki i inne drobne sprzęty liturgiczne. Zapłacono ok. 650 zł.

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne. Z uroczystości NMP również na parafię, za tydzień w niedzielę na potrzeby archidiecezji. Dzisiaj również dodatkowa zbiórka do puszek na cele Caritas.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Zapowiedź trzecia: Żaneta Magdalena Wołoszyn, córka Macieja i Iwony, urodzona w 1996 roku, zamieszkała w parafii Tyrawa Wołoska oraz Grzegorz Krystian Macko, syn Dariusza i Bogumiły, urodzony w 1996 roku, zamieszkały w Radoszycach. Jeśliby ktokolwiek wiedział o przeszkodach jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny.

16) Od środy rozpoczynamy msze św. gregoriańskie za +Anielę Szajdek.

17) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą  dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

18) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.