Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019

1) Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, po każdej Mszy św. nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dziś można zyskać odpust zupełny przez uczestnictwo przez media w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.

2) Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. odprawiane w porządku niedzielny niedzielnym. (prosimy młodzież, aby nikogo nie oblewała wodą podczas Mszy św., ani po jej zakończeniu, a już w żadnym wypadku nie wolno oblewać osób duchownych).

3) Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w Komańczy we wtorek o 18:00; we środę o 7:00; w pozostałe dni tygodnia o 18:00. W Radoszycach we czwartek o 16:30; w Dołżycy we wtorek o 16:30.

5) Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzieci, które otrzymały w szkole skarbonki przynoszą je do kościoła, do zakrystii.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Helenie Kowalskiej i Mieczysławie Szechyńskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Barbarę Świetlik i Annę Michoń. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agieszce Łach, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Katarzynę Łach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Renacie Drebot, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zofię Rymarczyk.

7) Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i dobroczyńcom. Pewnej rodzinie z Dołżycy za zakupienie pozłacanych naczyń liturgicznych: kielicha, pateny i puszki. Panu sołtysowi z Radoszyc Mironowi Krysynie za wielkie zaangażowanie i pomoc w pracach ziemnych przy zakładaniu nowej instalacji elektrycznej oraz przy planowym poszerzeniu parkingu nad kościołem. Dziękujemy również za pomoc panu Jaroszowi z Radoszyc. Bardzo dziękujemy osobom, które dekorowały wszystkie nasze kościoły, ubierały groby w Radoszycach i w Dołżycy oraz w Komańczy dziękuję osobom wyznaczonym oraz tym które dobrowolnie pomagały: p. Dorocie Rakoczy i innym osobom. Panu Zbigniewowi Bekowi za gratisowe zrobienie pięknego, ręcznie rzeźbionego pulpitu pod monstrancję do kościoła w Radoszycach. Dziękujemy osobom aktywnie włączającym się w Liturgię Triduum Paschalnego, szczególnie s. Nazaretankom, osobom czytającym, śpiewającym, lektorom, ministrantom. Bardzo dziękuje naszemu ks. kapelanowi za posługę w kościele w Radoszycach oraz straży grobowej za służbę w Komańczy.

8) Są do nabycia dodatkowe numery Niedzieli świątecznej.

9) Za osiem dni, w następny poniedziałek czeka nas ważne wydarzenie: na naszą parafię wypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest propozycja, aby w kościele w Komańczy trwała ona od 7:00 do 18:00. Jest tylko warunek, aby zawsze ktoś był w kościele i adorował. Dlatego jest wystawiona lista, na którą mogą się zapisywać parafianie, którzy chcieliby adorować w poszczególnych okresach co 30 minut.

10) W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace remontowe w jadalni na plebanii, zawieszono nowy sufit, położono panele podłogowe i pomalowano ściany. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania naszym parafianom za bezinteresowne i gratisowe wykonanie tych prac: panom Stanisławowi Łąkiewiczowi, Józefowi Wołczańskiemu, Wiesławowi Ciukajowi, Andrzejowi Stawarczykowi i Romanowi Stawarczykowi. Dziękujemy za dary żywnościowe.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne. Z dnia jutrzejszego również na parafię i za tydzień w niedzielę na cele parafialne. Za tydzień również dodatkowa zbiórka do puszek na cele Caritas.

12) Do puszki do której składaliście ofiary na kwiaty do Bożego grobu złożono 412 zł i 32 gr. Pieniądze zostały przekazane na cele parafialne. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Zapowiedź druga: Żaneta Magdalena Wołoszyn, córka Macieja i Iwony, urodzona w 1996 roku, zamieszkała w parafii Tyrawa Wołoska oraz Grzegorz Krystian Macko, syn Dariusza i Bogumiły, urodzony w 1996 roku, zamieszkały w Radoszycach. Jeśliby ktokolwiek wiedział o przeszkodach jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny.

15) W najbliższą sobotę w naszej szkole w Komańczy będzie sympozjum poświęcone osobie Sługi Bożego Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

16) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.