Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

1) Dzisiaj Niedziela Palmowa, obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy św. Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej na plebanii o 14:30.

2)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. w Komańczy w poniedziałek o 7:00; we wtorek i środę o 18:00.

3) Zapraszamy panie ubierające Ciemnicę i Boży Grób w Komańczy na środę na godz. 8:00. Prosimy również osoby chętne, którzy mają wtedy czas wolny i chciałyby pomóc.

4) Możliwość spowiedzi św. w dekanacie: jutro w Rzepedzi od 14:00 do 17:00.

5) Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we czwartek od 8:00. Prosimy zgłaszać chorych.

6) Od czwartku zaczynamy najważniejsze świąteczne dni w roku – Święte Triduum Paschalne.

7) W Wielki Czwartek uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, podobnie jak rok temu tylko jedna w Komańczy o 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość prywatnej Adoracji w Komańczy do godz. 21:00.

8) W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy – zachęcamy, aby dzieci uczyć również na czym polega post). Porządek nabożeństw: Dołżyca o 16:00; Radoszyce o 18:00; Komańcza o 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Możliwość prywatnej Adoracji w Komańczy do godz. 21:00. Rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.

8) Wielka Sobota: Możliwość prywatnej adoracji Krzyża od godziny 8:00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: Komańcza – 9:00 i 12:00; Radoszyce – 10:00 i Dołżyca – 11:00. Zachęcamy, aby poświęconych pokarmów nie spożywać jeszcze, ale dopiero na śniadaniu w niedziele. Uroczysta Wigilia Paschalna: w Dołżycy o 18:00; w Radoszycach o 20:00 (po liturgii procesja rezurekcyjna) i w Komańczy o 20:00 (po zmroku!). na Liturgię przynosimy świece oraz naczynia na wodę święconą.

9) Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św.: W Komańczy rezurekcja o 6:00; w Dołżycy o 7:30, w Radoszycach o 10:00 i suma w Komańczy o 11:30. (prośba do młodzieży, aby nie używać petard podczas procesji i Mszy św.).

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Marii Grabek i Zofii Czapla, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Helenę Kowalską i Mieczysławę Szechyńską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Renacie Gosztyła, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Agnieszkę Łach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Małgorzacie Gierczak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Drebot.

11)  Zadbajmy o groby naszych bliskich w okresie przedświątecznym.

12) W zakrystii są do nabycia paschaliki (sugerowana cena 7 zł) i baranki (sugerowana cena 6 zł). Ofiary z ich zakupu są na cele Caritas.

13) W poniedziałek zostały rozpoczęte prace remontowe w jadalni na plebanii. Koszt zakupionych materiałów: paneli podłogowych, płyt, farby i innych materiałów: 2725 zł.

14) Składamy serdeczne podziękowania naszym parafianom za wszelką życzliwość i ofiarność: panom Stanisławowi Łąkiewicz, Józefowi Wołczańskiemu, Wiesławowi Ciukaj, Andrzejowi Stawarczyk i Romanowi Stawarczyk za prace remontowe na plebanii. Panu Władysławowi Czekierda użyczenie samochodu ciężarowego do transportu drewna opałowego. Dziękujemy za dary żywnościowe.

15) Obowiązkowa zbiórka dla lektorów i ministrantów z Komańczy będzie we wtorek bezpośrednio po Mszy św.

16) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne. Składka z Czwartku, soboty i niedzieli przeznaczona na cele parafialne. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków z Ziemi Swiętej.

17) Prasa katolicka jest do odebrania.

18) Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Zapowiedź pierwsza: Żaneta Magdalena Wołoszyn, córka Macieja i Iwony, urodzona w 1996 roku, zamieszkała w parafii Tyrawa Wołoska oraz Grzegorz Krystian Macko, syn Dariusza i Bogumiły, urodzony w 1996 roku, zamieszkały w Radoszycach. Jeśliby ktokolwiek wiedział o przeszkodach jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny.

19) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

20) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.

21) W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła po nagrodę do Pana Boga Maria Gefert. Wieczne Odpoczywanie…