V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

1) Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu – niedziela czarna Zgodnie z chrześcijańską tradycją zasłaniamy krzyże. Pozostaną one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.  Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych, po Mszach św.

2)  Porządek Mszy św. w tym tygodniu. UWAGA! Będzie nieco zmieniony z racji spowiedzi w naszym dekanacie: w Komańczy w poniedziałek i środę Msze św. o 7:00. W pozostałe dni tygodnia, we wtorek i od czwartku do soboty o 18:00. W Radoszycach w piątek o 16:30 Droga Krzyżowa i Msza św.; w Dołżycy we czwartek o 16:30 Droga Krzyżowa i Msza św.

3) U nas spowiedź przedświąteczna będzie w najbliższą sobotę, 13 kwietnia. W Radoszycach i w Dołżycy od 15:00 do 16:00; w Komańczy od 16:00 do 17:00. Udzielanie Komunii św. co 15 min. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. i do przyjęcia Komunii św.

4) Za tydzień Niedziela Palmowa, obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy św.

5) Za tydzień również spotkanie rady parafialnej na plebanii o 14:30.

6) W najbliższy piątek rozpoczyna się święto młodzieży w naszej archidiecezji – SMAP w pobliskiej Dukli. Z naszej parafii również młodzież bierze udział. Polecajmy młodzież w naszych modlitwach. Zachęcamy do wzięcia udziału w niektórych ogólnodostępnych wydarzeniach. Program jest wywieszony oraz jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Marii Zarębskiej i Agnieszce Socińskiej, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Marie Grabek i Zofię Czapla. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Danucie Chruszcz, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Gosztyła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Januszowi Kuzio, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Małgorzatę Gierczak.

8)  Zadbajmy w okresie przedświątecznym o groby naszych bliskich zmarłych.

9) W zakrystii są do nabycia paschaliki (sugerowana cena 7 zł) i baranki (sugerowana cena 6 zł). Ofiary z ich zakupu są na cele Caritas

10) Składamy serdeczne podziękowania naszym parafianom za wszelką życzliwość i ofiarność: panu Jackowi Wróblewskiemu za ofiarę 1000 zł na kwiaty do Bożego Grobu. Również panom z Radoszyc za wycięcie kolejnego suchego drzewa na cmentarzu w Radoszycach. Dziękujemy za dary żywnościowe.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Za tydzień składka na cele parafialne.

12) Prasa katolicka jest do odebrania.

13) Dodatkowe ogłoszenie: jest organizowany Piknik na Torach w Duszatynie w najbliższą sobotę od 10:00.

14) we środę kolejna 9 rocznica zamachu pod Smoleńskiem. Módlmy się za naszą ojczyznę.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Módlmy się w tym trudnych czasie dla naszej polskiej szkoły za dzieci, młodzież i nauczycieli. Święty Michale Archaniele.