IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019

1) Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu.

2) Składamy serdeczne podziękowania naszym parafianom za przeżytą uroczystość bierzmowania i za wizytację.
a) Za udział w Mszach św., z sakramentem bierzmowania przez Ks. Arcybiskupa. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowania: w liturgię, czytania, śpiewy, powitania; osobom sprzątającym, dekorującym, czytającym sprawozdania i innym, którzy zakupili kwiaty, pomagali w przygotowaniu uroczystości. Za pomoc w kuchni na plebanii. P. Grażynie i Wiesławowi Ciukaj i Kazimierze Stawarczyk oraz wielu innym osobom, które chciały pozostać anonimowymi. Dziękujemy rodzicom naszej młodzieży bierzmowanej za złożenie ofiary materialnej 600 zł na cele parafialne (będzie przeznaczona na zakup przenośnego nagłośnienia procesyjnego).
b) Również serdecznie dziękujemy naszej szkole za przygotowania przyjęcia Ks. Arcybiskupa. Pani dyrektor Marii Grabek, nauczycielom, za przygotowanie pięknego programu, młodzieży, dzieciom, rodzicom za przygotowanie posiłku i innym osobom za wszelką pomoc i życzliwość.
c) Dziękujemy mieszkańcom Radoszyc: za udział w wspólnej modlitwie, liczną obecność, członkom rady parafialnej, osobom starszym, ministrantom. Pani Jolancie Jucha i osobom, które zadbały, że było ciepło, udekorowały świątynie, posprzątały.
d) Dziękujemy mieszkańcom Dołżycy: za udział w wspólnej modlitwie, liczną obecność, osobom starszym, ministrantom. Osobom, które zadbały, że było ciepło, udekorowały świątynie, posprzątały.
e) Naszym Siostrom Nazaretankom, za gościnne przyjęcie Ks. Arcybiskupa, wspólną modlitwę i przygotowanie obiadu.

3) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. UWAGA! Będzie nieco zmieniony z racji wizytacji w naszym dekanacie: w Komańczy w poniedziałek, o 7:00; podobnie we wtorek z racji pilnego wyjazdu. W pozostałe dni tygodnia od środy do soboty o 18:00. W Radoszycach w piątek o 16:30 Droga Krzyżowa i Msza św.; w Dołżycy we czwartek o 16:30 Droga Krzyżowa i Msza św. oraz w sobotę o 16:00!

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela kwietnia.

5) We czwartek Msza św. w Dołżycy o 16:30 (możliwość spowiedzi od 16:00).

6) W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną o 8:00. Msza św. w Radoszycach o 16:30 (od 16:00 możliwość spowiedzi św.). w Komańczy spowiedź od 17:30.

7) W pierwszą sobotę Msza w Dołżycy o 16:00! Połączona z nabożeństwem fatimskim. W Komańczy o 18:00.

8) Za tydzień pierwsza niedziela kwietnia – zmiana Tajemnic Różańcowych. Intencje:
– Ogólna: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
– Diecezjalna – różańcowa: o umiejętność pełnienia uczynków miłosierdzia płynących z przeżycia Zmartwychwstania Pańskiego.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy Halinę Rakoczy i Krystynę Sęcio, a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Marię Zarębską i Agnieszkę Socińską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Monice Guśtak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Danutę Chruszcz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Marii Podwapińskiej a o podjęcie dyżuru prosimy pana Janusza Kuzio.

10) Dziękujemy tym wszystkim osobom, które pomogły w sobotnim sprzątaniu cmentarza w Dołżycy. Zadbajmy o nasze groby w okresie przedświątecznym.

11) W zakrystii są do nabycia paschaliki (sugerowana cena 7 zł) i baranki (sugerowana cena 6 zł). Ofiary z ich zakupu są na cele Caritas.

12) U nas spowiedź przedświąteczna będzie w następną sobotę, przed niedzielą palmową 13 kwietnia w godzinach popołudniowych.

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne, za tydzień składka na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) W dniu wczorajszym z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Maria Kuzera z Radoszyc. Pogrzeb jutro w Radoszycach o 14:00 Msza św., pół godziny wcześnie Różaniec. Wieczne odpoczywanie…

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych a szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele…