III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

1) Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu.

2) Składamy serdeczne podziękowania naszym parafianom za przeżyte rekolekcje parafialne. Za udział w Mszach św., nabożeństwach. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowania: Jolancie Jucha, innym naszym parafianom, również s. Nazaretankom.

3) Również serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu rekolekcji szkolnych p. dyrektor Marii Grabek, nauczycielom, wychowawcom za opiekę i obecność; paniom sprzątającym za wszelką pomoc i życzliwość.

4) Bardzo dziękujemy osobom, które pomogły w przygotowaniu odpustu. Tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości; w liturgię Mszy św., zakupili kwiaty, osobom, które złożyły ofiarę 370 zł na kwiaty (Dorota Rakoczy, Krystyna Boiwka, Maria Nalepa, Grażyna Czekierda, Agnieszka Socińska, Maria Zarębska, Emilia Bojanowska i Maria Grabek). Za pomoc w kuchni na plebanii. P. Grażynie i Wiesławowi Ciukaj i Kazimierze Stawarczyk oraz wielu innym osobom, które chciały pozostać anonimowymi.

5) Jutro możliwość spowiedzi św. dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania, świadków i rodzin, w kościele w Komańczy od 15:00 do 16:00.

6) We wtorek rozpoczęcie wizytacji w naszej parafii przez Ks. Abpa Adama Szala. Program:

– Przed godz. 17:00 wierni zgromadzeni przed kościołem oczekują na przybycie Ks. Arcybiskupa.

17:00 – Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Następny dzień: 27 marca (środa):

9:00 – Wizyta Ks. Abpa w naszej szkole.

11:00 – Odwiedziny w kościele w Radoszycach, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, połączone z obrzędem udzielenia Komunii Świętej.

12:00 – Odwiedziny w kościele w Dołżycy, modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego połączona z obrzędem udzielenia Komunii Świętej.

13:00 – Wizyta w klasztorze sióstr Nazaretanek.

7) Wizytacja do bardzo doniosłe i ważne wydarzenie dla całej parafii. Proszę w miarę możliwości mieszkańców poszczególnych miejscowości o przybycie na spotkanie i wspólną modlitwę.

8) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. UWAGA! Będzie zmieniony: w poniedziałek, środę i czwartek Msze św.  w Komańczy o 7:00; w piątek i sobotę o 18:00. W Radoszycach w piątek o 16:30 Droga Krzyżowa i Msza św.; w Dołżycy we czwartek o 16:30 Droga Krzyżowa i Msza św.

9) Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy rodzicom młodzieży z klasy III gimnazjalnej i rodzinie Franos , a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Halinę Rakoczy i Krystynę Sęcio. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Grażynie Guśtak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Monikę Guśtak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zofii Warzecha, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Marię Podwapińską.

11) Na prośbę ks. Andrzeja Żurawia przekazuję podziękowanie tym wszystkim osobom, które pomogły w sobotnim sprzątaniu cmentarza przy cerkwi, w szczególny sposób p. Władysławowi Czekierda. Następnie ks. Andrzej informuje, że będzie następne sprzątanie, tym razem cmentarza w Dołżycy w najbliższą sobotę o 10:00.  W miarę możliwości włączmy się w sprzątanie cmentarza.

12) Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszki na cele misyjne. Zebraliśmy z całej parafii 191 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne, za tydzień składka również na cele parafialne.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15)  informujemy, że w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na letni.

16) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.