II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

1) Dzisiaj trzeci dzień rekolekcji parafialnych i ósmy dzień nowenny przed uroczystością odpustową ku czci Świętego Józefa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze św. połączone z naukami rekolekcyjnymi, z tą różnicą, że po Mszach św. w Komańczy o 7:00 i 11:00 nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali, ale osobno o 16:00, połączone z kazaniem pasyjnym. natomiast w kościołach dojazdowych parafianie sami je odśpiewają. 

2) Jutro następny dzień rekolekcji parafialnych. Porządek Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: o 15:00 w Dołżycy, o 16:30 w Radoszycach i o 18:00 w Komańczy. Bezpośrednio po Mszy św. w Komańczy, ok. godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, ulicami naszej miejscowości, zakończone przy klasztorze s. Nazaretanek, przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego.

3) Jutro również swoje rekolekcje będą przeżywać dzieci i młodzież z naszej szkoły. Dzieci młodsze będą miały nauki od 8:00 do 9:30 (następnie lekcje szkolne do 12:30), a starsze (od 8:00 do 9:35 normalne lekcje) a od 10:00 do 12:30 nauki rekolekcyjne. Rekolekcje te przeprowadzi ks. Janusz Łuc z ośrodka rekolekcyjnego w Rzepedzi. Bardzo proszę rodziców, zmotywujcie swoje dzieci, aby wzięły udział w rekolekcjach.

30 We wtorek Główna uroczystość naszej parafii. Centralna Msza św., połączona z procesją o 17:00. Możliwość spowiedzi przed odpustem, jutro pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy św. oraz we wtorek 30 min. przed Mszą św. i podczas Mszy św. W tym dniu będzie jeszcze jedna Msza św. rano o 9:00 – dla tych którzy nie mogą uczestniczyć w głównej Eucharystii.

4) Już dziś bardzo dziękuję osobom, które pomogły w przygotowaniu odpustu. Aż sześć rodzin wspomogło materialnie przygotowania: rodzina Ciukaj, Wąsik, Stawarczyk, p. Maria Nalepa i rodziny anonimowe. W sumie 1250 zł. Wielkie Bóg zapłać.

5) Od środy wracamy do starego porządku Mszy św., a więc Msze św. w Komańczy codziennie o godzinie 18:00; w Radoszycach w piątek o 16:30, połączona z Drogą Krzyżową; w Dołżycy we czwartek o 16:30 również z Drogą Krzyżową

6) We środę obowiązkowe spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się w Komańczy o 18:00. Bardzo proszę, aby młodzież była już na całej Mszy św. podczas której będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń abstynenckich złożonych podczas I Komunii św., a po Mszy św. będzie próba liturgiczna.

7) W piątki Wielkiego Postu po odmówieniu przypisanej modlitwy możemy zyskać odpust zupełny. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale po każdej Mszy św. Za udział z wiarą w tej modlitwie, jak i w Drodze Krzyżowej możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego.

8) W tym tygodniu swoje spotkania mają lektorzy i ministranci: w Komańczy we czwartek bezpośrednio po Mszy św. W Radoszycach w piątek po Mszy św. W Dołżycy we czwartek po Mszy św.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy rodzicom młodzieży z klasy VIII, a o podjęcie dyżuru prosimy pozostałych rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc z gimnazjum. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Wiolettcie Włodarek, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Grażynę Guśtak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pan Czesławie Wąsik, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zofię Warzecha.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy również za wszelką życzliwość i dary żywnościowe, p. Halinie Mycek i innym osobom.

11) Na prośbę ks. Andrzeja Żurawia przekazuję informacje na temat sprzątania cmentarza k/cerkwi. Sprzątanie będzie w sobotę o 10:00 (dotyczy tych rodzin, które mają bliskich, pochowanych na tym cmentarzu).

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne. Dzisiaj również zbiórka do puszek na misje ad gentes. Za tydzień składka na cele parafialne.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.