I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

1) Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci Świętego Józefa.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: UWAGA: ZMIANA GODZIN!!! Msze św. w Komańczy codziennie o godzinie 18:00; w Radoszycach w piątek i sobotę o 16:30; w Dołżycy we czwartek o 16:30 i sobotę o 15:00

3) We środę 6 rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. 

4)  We czwartek w Dołżycy o 16:30 Droga Krzyżowa i następnie Msza św.

5) W piątek w Radoszycach również o 16:30 Droga Krzyżowa i następnie Msza św. W Komańczy o 18:00 – Droga Krzyżowa i Msza św. W piątki Wielkiego Postu po odmówieniu przypisanej modlitwy możemy zyskać odpust zupełny.

6) W najbliższy piątek rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje.

7) We wszystkie niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale po każdej Mszy św. Za udział z wiarą w tej modlitwie, jak i w Drodze Krzyżowej możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego.

8) W tym tygodniu swoje spotkania mają lektorzy i ministranci: w Komańczy w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. W Radoszycach w piątek po Mszy św. W Dołżycy we czwartek po Mszy św.

9) Spotkanie Młodzieży naszej archidiecezji będzie w tym roku w pobliskiej Dukli w dniach 12 – 14 kwietnia. Dzisiaj ostatni dzień zapisów. Młodzież zainteresowaną wyjazdem proszę o kontakt ze mną, bezpośrednio po Mszy św. lub telefonicznie koniecznie dzisiaj.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Dorocie Rakoczy i Krystynie Boiwka; a o podjęcie dyżuru prosimy rodziców młodzieży z klasy VIII, przygotowującej się do bierzmowania (jest to już sprzątanie przed odpustem parafialnym). Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marioli Derkacz, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Wiolettę Włodarek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Janowi Łukaczów, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Czesławę Wąsik.

11) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy również za wszelką życzliwość i dary żywnościowe. Dziękujemy państwu Grażynie i Wiesławowi Ciukaj za złożenie ofiary pieniężnej na potrzeby odpustu parafialnego.

12) W ostatni czwartek w naszej szkole w Komańczy odbył się dekanalny etap Biblijnej Olimpiady dla młodzieży szkoły podstawowej. Z naszej parafii wzięły udział Julia Stec, Nikola Nowik i Maja Winkowska.

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne. W następną niedziele składka również na cele parafialne w tym dniu również zbiórka do puszek na misje ad gentes.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje  będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.