VIII Niedziela zwykła – 3 marca 2019

1) Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy za uzależnionych i ich rodziny. Pierwsza niedziele marca: po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: Msze św. w Komańczy codziennie o godzinie 17:00, z wyjątkiem środy (18:00); w Radoszycach we środę o 16:30 i w piątek o 15:30; w Dołżycy we środę o 15:00 i czwartek o 15:30

3) W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Porządek Mszy św., połączonych z obrzędem posypania głów popiołem, będzie nieco zmieniony! w Dołżycy Msza św. o 15:00; w Radoszycach o 16:30, w Komańczy o 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 14 roku życia. Jednak zachęcamy rodziców, aby młodsze dzieci były przyzwyczajane do postu. Zachęcamy również, aby zabrać popiół z kościoła dla tych, którzy nie mogą przyjść na Msze św.

4) Od środy do soboty wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.  

5) W tym tygodniu pierwszy czwartek marca. W Dołżycy o 15:30 Droga Krzyżowa i następnie Msza św. W Komańczy Msza św. o 17:00.

6) W piątek w Radoszycach o 15:30 Droga Krzyżowa i następnie Msza św. W Komańczy o 17:00 – Droga Krzyżowa i Msza św. W piątki Wielkiego Postu po odmówieniu przypisanej modlitwy możemy zyskać odpust zupełny.

7) W najbliższy piątek pamiętamy, również w modlitwach, o ważnych kobietach w naszym życiu.

8) We wszystkie niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale po każdej Mszy św. Za udział z wiarą w tej modlitwie, jak i w Drodze Krzyżowej możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego.

9) Spotkanie dla młodzieży z klasy III gimnazjalnej i VIII szkoły podstawowej, przygotowujących się do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w najbliższy czwartek (7 marca) w kościele w Komańczy bezpośrednio po Mszy św.

10) W tym tygodniu swoje spotkania mają lektorzy i ministranci: w Komańczy w piątek bezpośrednio po Mszy św. W Radoszycach w piątek po Mszy św. W Dołżycy we czwartek po Mszy św.

11) Spotkanie Młodzieży naszej archidiecezji będzie w tym roku w pobliskiej Dukli w dniach 12-14 kwietnia. Młodzież chętną i zainteresowaną wyjazdem zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę do Komańczy na godzinę 17:30 – bezpośrednio po Mszy św. Spotkanie odbędzie się w kościele.

12) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Lucynie Cebula i Teresie Szymańskiej- Chuchla; a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Dorotę Rakoczy i Krystynę Boiwka. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marii Krysyna, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Mariole Derkacz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Władysławowi Pałka, a o podjęcie dyżuru prosimy pana Jana Łukaczów.

13) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy również za wszelką życzliwość i dary żywnościowe.

14) W ostatni czwartek w Sanoku odbył się półfinał XIX Regionalnej Olimpiady wiedzy o Wielkich Polakach (o św. Andrzeju Boboli). Z naszej parafii wzięli udział Paweł Sobolak, Hubert Winkowski i Maciej Gosztyła.

15) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele WSD w Przemyślu. W następną niedziele składka na cele parafialne.

16) Prasa katolicka jest do odebrania.

17) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

18) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.