II Niedziela zwykła – 20 stycznia 2019

1)  Dzisiaj trzeci dzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po każdej Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o jedność chrześcijan.

2) Dzisiaj spotkanie kolędowo-opłatkowe dla seniorów na plebanii o godzinie 15:00. Wielu parafian otrzymało osobiście zaproszenie. Mogłem przez zapomnienie nie zostawić w jakimś domu zaproszenia. Dlatego zapraszam te wszystkie osoby z parafii, które czują się seniorami: babciami i dziadkami.

3) Do piątku trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku nabożeństwo z modlitwą o jedność. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4) W piątek Święto Nawrócenia Św. Pawła.

5) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: Msze św. w dni powszednie w Komańczy o godzinie 17:00, w Radoszycach we czwartek o 15:30, w Dołżycy we środę o 15:30.

6) Zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Bardzo dziękuje wszystkim rodzinom za otwarte drzwi. Dziękuje za wspólną modlitwę, gościnność, rozmowy, czasami propozycje duszpasterskie oraz za ofiary materialne. Niech za to wszystko Bóg Wam wynagrodzi.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Ewie Ciukaj i Elżbiecie Karolik; a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Annę Sobolak i Urszulę Łańską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Karinie Jucha a o podjęcie dyżuru prosimy panią Halinę Mycek. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Katarzynie Czekaj, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Annę Durleta.

8) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii, za życzliwość i za dary żywnościowe.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne. W następną niedziele również na cele parafialne.

10) Nasza parafia chce włączyć się w akcję ratowania zdrowia i życia małej dziewczynki Amelii. Dziewczynka pochodzi z okolic Krosna i ma 7 lat. Od dziecka choruje na genetyczną wrodzoną łamliwość kości i do tej pory przeszła 9 operacji. Leczenie jest bardzo kosztowne. Za tydzień będzie zbiórka do puszek po każdej z Mszy św. na leczenie dziewczynki.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.