Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019

1) Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z chrześcijańską tradycją kolędy śpiewamy i choinki trzymamy w domach do 2 lutego – Święta Matki Bożej Gromnicznej.

2) Dzisiaj nasza młodzież po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Bardzo prosimy o materialne wsparcie tej inicjatywy. Przy tej okazji dziękujemy bardzo p. Elżbiecie Dołżyckiej, uczącej w naszej szkole.

3) W piątek rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4) W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

5) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: Msze św. tylko w Komańczy o godzinie 7:00, ze względu na wizytę kolędową.

6) Bardzo dziękuje rodzinom z Dołżycy i z Radoszyc za otwarte drzwi i serdeczne przyjęcie mnie z wizytą a kolędową. Dziękuje za wspólną modlitwę, gościnność, rozmowy, czasami propozycje duszpasterskie oraz za ofiary materialne. Niech za to wszystko Bóg Wam wynagrodzi.

7) Porządek wizyty kolędowej. Od poniedziałku do piątku od godziny 15:00.

– Poniedziałek od 15:00: domy w Komańczy rodziny Kijowskich w kierunku kościoła do rodziny Podgórskich.

– Wtorek od 15:00: od rodziny Hulickich do krzyżówki, rodziny Drebot.

– Środa od 15:00, od pani Szczecina w kierunku kościoła do rodziny Bernadzkich.

– Czwartek od 15:00: od rodziny Rusztowicz w kierunku Rzepedzi, następnie uliczką w prawo koło pani doktor, do rodziny Boiwka.

– Piątek od 15:00: środek miejscowości, okolice kościoła: od rodziny Łańskich do rodziny Rakoczy.

– Sobota od 9:00: rodziny w Prełukach, następnie osiedle od rodziny Fijałkowskich, w górę, blok, okolice bloku do rodziny Kołodziej.

Dokładny plan wizyty kolędowej jest wywieszony w przedsionku.

8) Niektóre osoby otrzymały, a niektóre dopiero otrzymają, zaproszenie na świąteczne spotkanie opłatkowo- kolędowe dla seniorów. Będzie ono za tydzień, w niedziele 20 stycznia o godzinie 15:00, na plebanii.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom Magdalenie Łatacz i Małgorzacie Wróblewskiej; a o podjęcie dyżuru prosimy panie: Ewę Ciukaj i Elżbietę Karolik. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Jolancie Jucha a o podjęcie dyżuru prosimy panią Karinę Jucha. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Wiesławie Szwab, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Katarzynę Czekaj.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii, za życzliwość i za dary żywnościowe.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele parafialne. W następną niedziele również na cele parafialne.

12) Prasa katolicka jest do odebrania.

13) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.