Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019

1)  Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Kredą znaczymy drzwi: C+M+B 2019: (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus Błogosławi temu domowi), a kadzidło palimy w domu.  Dzisiaj również adoracja po każdej Mszy św. i zmiana Tajemnic Różańcowych

2) Dzisiaj nasi bracia i siostry z Kościoła Greckokatolickiego i Prawosławnego wieczerzą wigilijną rozpoczynają świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Życzymy im Błogosławieństwa Bożego i wszystkiego co najlepsze od Dzieciątka Jezus.

3) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: Msze św. tylko w Komańczy ze względu na wizytę kolędową. Od poniedziałku do środy Msze św. o 17:00; od czwartku do soboty o 7:00.

4) Porządek wizyty kolędowej. Rozpoczęcie we czwartek: od godziny 15:00: domy w Dołżycy od p. Łukaczów w kierunku Komańczy. W piątek również od 15:00 rodziny w Radoszycach od p. Moniki Guśtak do rodziny Mycek. W sobotę od godziny 9:00, od p. Łukaczów do końca miejscowości do p. Marka Łacha. Porządek wizyty kolędowej będzie wywieszony.

5) Za tydzień w niedziele Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Grażynie Ciukaj i Grażynie Macko; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Magdalenę Łatacz i Małgorzatę Wróblewską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Bogumile Macko a o podjęcie dyżuru prosimy panią Jolantę Jucha. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zofii Rymarczyk, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Wiesławę Szwab.

7) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii, p. Władysławowi Czekierda za odśnieżanie, za wszelkie dobro i życzliwość p. Wiesławowi Ciukajowi, Marii Łodyńskiej i innym osobom i za dary żywnościowe. Pierwszego stycznia dziękowałem wielu parafianom, ale niestety z ludzkiej ułomności ominąłem niektóre osoby, przepraszam bardzo za to zaniedbanie.

8) W najbliższym czasie planujemy wycięcie starych uschniętych drzew, głównie jesionów w Radoszycach przy kościele.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona w połowie na misje, w połowie na WSD w Przemyślu. W następną niedziele składka na cele parafialne.

10) Prasa katolicka jest do odebrania.

11) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

12) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.