Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018

1)  Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny.

2) Jutro zakończenie starego roku. Msze św. połączone z nabożeństwami dziękczynnymi w każdym z kościołów: w Dołżycy i Radoszycach o 15:30; w Komańczy o 17:00. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  

3) We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy św., jak w każdą niedziele. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota stycznia.

5) We czwartek Msza św. w Dołżycy o 15:30. Możliwość spowiedzi od 15:00.

6) Pierwszy piątek stycznia. Odwiedziny chorych od 8:00. W Radoszycach Msza o 15:30 (możliwość spowiedzi od 15:00). W Komańczy spowiedź od 16:30, Msza św. o 17:00.

7) W pierwszą sobotę Msza św. połączona z różańcem w Dołżycy o 15:00. W Komańczy o 17:00.

8) Za tydzień pierwsza niedziela stycznia: Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech króli). Błogosławieństwo kadzidła i kredy. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencje na styczeń:

Ogólna: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

Diecezjalna: O pokój na świecie i jedność chrześcijan.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Irenie Herbut i Bogumile Fijałkowskiej; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Grażynę Ciukaj i Grażynę Macko. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Renacie Tchoryk a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bogumiłę Macko. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Renacie Drebot, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zofię Rymarczyk.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. za wszelkie dobro i życzliwość i za dary żywnościowe.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Podobnie z 1 stycznia. W następną niedziele składka w połowie na misje, w połowie na WSD w Przemyślu.

12) Początek wizyty duszpasterskiej w naszej parafii jest zaplanowany na 10 stycznia 2019.

13) Dodatkowe ogłoszenie: w dniu 4 stycznia (piątek) będą zbierane składki za ubezpieczenie domów z PZU. Będzie to w domu strażaka w Komańczy, w godzinach od 9:00 do 11:00.

14) Prasa katolicka jest do odebrania.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.