IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018

1)  Dzisiaj rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala.

2) Jutro ostatnie roraty – Msza św. w Komańczy o 6:30. Pasterka w każdym z naszych kościołów. W Radoszycach i Dołżycy o 22:30; w Komańczy o 24:00.

3)  Jutro wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, Pamiętajmy, aby miała ona odpowiedni charakter: wspólna modlitwa, czytanie Biblii, śpiewanie kolęd, należy koniecznie wykluczyć alkohol.

4) We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św., jak w każdą niedziele.  Można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie z pobożnym usposobieniem przez radio lub telewizje błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi.

5) We środę 26 gruddnia Święto Świętego Szczepana – drugi dzień świąt: porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa owsa.

6) Od czwartku do soboty Msze św. tylko w Komańczy o 17:00

7) We czwartek 27 grudnia Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina.

8) W piątek 28 grudnia Święto Św. Młodzianków, męczenników. Na tę Msze św. serdecznie zapraszamy dzieci: podczas Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9) W następną niedziele Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

10) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Kazimierze Stawarczyk, Krystynie Stojak, Kazimierze Szelast i Annie Szelast; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Irenę Herbut i Bogumiłę Fijałkowską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agnieszce Petryszak a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Tchoryk. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Małgorzatę Gierczak, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Drebot.

11) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Pani Katarzynie Bek za przygotowanie posiłku dla spowiedników, panom Andrzejowi Stawarczykowi, Romanowi Stawarczykowi i Markowi Cebuli za ustawienie dekoracji świątecznej w kościele w Komańczy, dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które dekorowały nasze świątynie w choinki i szopki. Dziękujemy paniom Elżbiecie Szymacha, Mari Łodyńskiej, Marii Szczecina za wszelkie dobro i życzliwość i za dary żywnościowe. Serdecznie dziękujemy za ścięcie trzech świerków obok plebanii.

12) W zakrystii są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (proponowana cena 5 zł). Ofiary z tej racji są przeznaczone na dzieła Caritas. Proponujemy, aby świecę po wieczerzy wigilijnej zanieść na cmentarz, aby wyrazić nasza łączność ze zmarłymi.

13) W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki. Wszystkie ofiary składane przy okazji opłatków będą przeznaczone na cele parafialne.

14) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Składka z pasterek na Fundusz Ochrony Życia. Składka z 26 grudnia odsyłana do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W następną niedziele składka na cele parafialne.

15) Prasa katolicka jest do odebrania.

16) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

17) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.