III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

1) Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete.

2) Od jutra tj. od 17 grudnia, przygotowujemy się bezpośrednio do świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. Wielkie Antyfony.

3) W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni) – dni modlitwy w intencji rodzin.

4) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. W Komańczy codziennie, o godz. 6:30. W Radoszycach Msza roratnia w piątek o 16:30; w Dołżycy również Msza roratnia w poniedziałek, czyli jutro o 16:30.

5) Zachęcamy gorąco dzieci i młodzież, aby brały udział w Mszach św. roratnich. Piękną tradycją jest przychodzenie na Mszę św. z lampionami.

6) Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższy piątek od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie chorych, zwłaszcza tych, którzy nie są odwiedzani systematycznie co pierwsze piątki miesiąca.

7) Spowiedź parafialna w najbliższą sobotę: w Dołżycy i w Radoszycach od 15:00 do 16:00. Natomiast w Komańczy od 16:00 do 17:00. Udzielanie Komunii św. co 15 min. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. i do przyjęcia Komunii św.

8) Prosimy, aby ubieranie choinek w Komańczy było w najbliższy czwartek od godz. 15:00.

9) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Anecie Siuciak i Zofii Daszkiewicz; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Kazimierę Stawarczyk, Krystynę Stojak, Kazimierę Szelast i Annę Szelast. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Iwonie Waliczek a o podjęcie dyżuru prosimy panią Agnieszke Petryszak. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Janusza Kuzio , a o podjęcie dyżuru prosimy panią Małgorzatę Gierczak.

10) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Panu Wiesławowi Ciukaj za wszelkie naprawy w zakrystii w kościele w Komańczy, panu Stanisławowi Kołodziej za ofiarowanie choinek, również p. Pawłowi Winkowskiemu i p. Kazimierze Stawarczyk za wszelkie dobro i życzliwość.  Dziękujemy za dary żywnościowe.

11) Serdecznie dziękujemy państwu Krzysztofowi i Zofii Warzecha za ufundowanie obrazu Miłosierdzia Bożego i dzwonków dla ministrantów do kościoła w Dołżycy.  

12) W zakrystii są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (proponowana cena 5 zł). Ofiary z tej racji są przeznaczone na dzieła Caritas. Proponujemy, aby świecę po wieczerzy wigilijnej zanieść na cmentarz, aby wyrazić nasza łączność ze zmarłymi.

13) Z opłatków, które roznosiła nasza młodzież po domach naszej parafii zebraliśmy 2470 zł. Opłatki kosztowały 700 zł. A więc czystego zysku jest 1770 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

14) W ubiegłą niedzielę była zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy kwotę 515 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

15) W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki. Wszystkie ofiary składane przy okazji opłatków będą przeznaczone na cele parafialne.

16) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii, za tydzień składka również na cele parafialne.

17) Prasa katolicka jest do odebrania.

18) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

20) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.