Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018

1) Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: O Jezu najsłodszy. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2) Dzisiaj również spotkanie Rady Parafialnej o godz. 14.30 na plebanii.

3) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie w Komańczy codziennie, o godz. 17:00, z wyjątkiem soboty – Msza św. o 8:00. W Radoszycach we czwartek o 15:30; w Dołżycy we środę o 15:30.

4) W piątek Święto św. Andrzeja Apostoła.

5) W tym tygodniu pierwsza sobota grudnia. Wyjątkowo Msza św. tylko w Komańczy o godz. 8:00 – Msza św. i różaniec. Msza św. o tej porze ze względu na bardzo ważne spotkanie księży z naszego dekanatu z ks. arcybiskupem Adamem Szalem w godzinach popołudniowych.

6) Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencje na grudzień:

– Intencja ogólna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów w dialogu z kulturami.

– Diecezjalna intencja różańcowa: O dobre przygotowanie na obchód Tajemnicy Wcielenia Bożego Słowa.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Danucie Wrona i Krystynie Stojak; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Helenę Sabat i Iwonę Trzaska. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Agnieszce Łach a o podjęcie dyżuru prosimy panią Katarzynę Łach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Czesławie Wąsik, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Zofię Warzecha.

8) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy p. sołtysowi z Radoszyc Mironowi Krysyna za zamontowanie barierek przy moście, prowadzącym do kościoła w Radoszycach. Dziękujemy również osobom, które pomagały: Dariuszowi Łach za transport elementów metalowych z Sanoka, Mariuszowi Majkut za pospawanie elementów, za pomoc Józefowi Kuzera, Kazimierzowi Wrona i Henrykowi Wójcik. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

9) Ważna informacja dla grzecznych dzieci. Naszą parafie odwiedzi prawdziwy święty Mikołaj. Zapowiedział się za tydzień po sumie, ok 12.30 i chce się spotkać w naszym kościele. Potrzebuje też koniecznie pomocy rodziców. zainteresowanych rodziców proszę o osobisty kontakt ze mną najlepiej po Mszy św. lub telefoniczny (602 842 692).

10) W zakrystii są już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (proponowana cena 5 zł). Ofiary z tej racji są przeznaczone na dzieła Caritas.

11) Za miesiąc święta. Za tydzień nasi lektorzy i ministranci będą roznosić opłatki. Będą mieć za sobą listy, można będzie złożyć ofiarę, zaznaczając na liście i podpisując się na niej. Wszystkie ofiary będą przeznaczone na cele parafialne.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele parafialne archidiecezji; za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

15) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.