XXXII Niedziela zwykła – 11 listopada 2018

1) Dzisiaj historyczny dzień wdzięczności Panu Bogu za wszystkie łaski, które spłynęły na naszą Ojczyznę. Główna Msza św. w intencji Ojczyzny o 10:00; 11:10 – uroczystości na placu – skwerze obok kościoła; 11:40 akademia w naszej szkole.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. W dni powszednie w Komańczy codziennie o godz. 17:00 z wyjątkiem dnia jutrzejszego: Msza św. o 7:00 (z powodu służbowego wyjazdu na kongregację kapłańską do Sanoka). W Radoszycach we czwartek o 15:30; w Dołżycy we środę o 15:30.

3) Przez cały listopad mamy możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki: pobożne nawiedzenie cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych i modlitwa w intencjach ojca św.

4) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Annie Świder i Alicji Skrabut; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Danutę Skorupa i Małgorzatę Skorupa. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Danucie Chruszcz a o podjęcie dyżuru prosimy panią Renatę Gosztyła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy panu Władysławowi Pałka, a o podjęcie dyżuru prosimy pana Jana Łukaczów.

5) serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji uroczystych obchodów 100 lecie Odzyskania Niepodległości: p. Danucie Gał, p. Marii Grabek i wielu osobom zaangażowanym.

6) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

7) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafialne; za tydzień przeznaczona na wsparcie księży emerytów z naszej archidiecezji.

8) Zapraszam wszystkich członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie organizacyjne za tydzień w niedziele 18.11 na plebanię na godz. 14:30.

9) Prasa katolicka jest do odebrania.

11) Tydzień temu ważne było wydarzenia w naszej miejscowości – wybory; poważne zmiany personalne we władzach gminnych i na poszczególnych stanowiskach. Dziękujemy osobom, które do tej pory pełniły swoje obowiązki i służyły lokalnej społeczności, życząc im wszystkiego co najlepsze. Jednocześnie życzymy osobom, nowym, dopiero co wybranym, wielu łask, siły, umiejętności, zdrowia i wierności chrześcijańskim wartościom. Niech dobry Bóg ma Was w swojej opiece.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.

14) W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą zasłużoną parafiankę Helenę Nadzieję Budzyn. Wieczny odpoczynek.