XXXI Niedziela zwykła – 4 listopada 2018

1) Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencje na listopad:

– Intencja ewangelizacyjna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

– Diecezjalna intencja różańcowa: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie w Komańczy codziennie o godz. 17:00. W Radoszycach we czwartek o 15:30; w Dołżycy we środę o 15:30 i dodatkowa Msza św. na prośbę Koła Łowieckiego w sobotę o 9:00.

3) Przez cały listopad mamy możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki: pobożne nawiedzenie cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych i modlitwa w intencjach ojca św. Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.

4) Od piątku rozpoczynamy codziennie nabożeństwa wypominkowe. Po każdej Mszy św. będziemy modlić się za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią za zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone w przedsionkach.

5) Dokładnie za tydzień historyczny dzień – 100 lecie Odzyskania Niepodległości: zapraszamy na główne uroczystości w naszym kościele: Msza św. o 10:00; 11:10 – uroczystości na placu- skwerze obok kościoła; 11:40 akademia w naszej szkole. Prosimy o udekorowanie naszych domów flagami narodowymi.

6) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Janinie Kołodziej i Dorocie Kołodziej; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Annę Świder i Alicję Skrabut. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Monice Guśtak a o podjęcie dyżuru prosimy panią Danutę Chruszcz. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Zenonie Tchoryk , a o podjęcie dyżuru prosimy pana Władysława Pałkę.

7) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

8) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby diecezjalne; za tydzień przeznaczona na potrzeby parafialne.

9) Bardzo dziękujemy osobom z rady parafialnej za zebranie składki jesiennej. Z całej parafii wyniosła ona 8185 zł (z Komańczy – 5705 zł, z Radoszyc – 1900 zł z Dołżycy – 580 zł). Bóg zapłać ofiarodawcom.

10) W ostatni poniedziałek firma konserwatorska przywiozła sześć odrestaurowanych ikon Apostołów oraz wiele drobnych pozłacanych elementów ikonostasu z Radoszyc: koszt całości: 44 608 zł. Dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego z Rzeszowa 20 000 zł i od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków również 20 000 zł. Zatem parafię będzie to kosztowało 4 608 zł. Firma konserwatorska wzięła następnych sześć ikon Apostołów oraz ozdobne elementy struktury do renowacji.  

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

13) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.