XXIX Niedziela zwykła – 21 października 2018

1) Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, modlimy się za misje na wszystkich kontynentach i modlitwą wspieramy misjonarzy. W dzisiejszą niedzielę jest liczenie wiernych.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie w Komańczy codziennie, o godz. 17:00.  W Radoszycach we czwartek o 15:30; w Dołżycy we środę o 15:30.

3) Przeżywamy październik. Nabożeństwa różańcowe są codziennie w Komańczy o 17:00 (najpierw Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, potem Msza św.). W kościołach dojazdowych Różaniec, również codziennie: w Radoszycach o 16:00, w Dołżycy o 18:00 (z wyjątkiem, kiedy jest Msza św.; wtedy jest o 15:30 – wpierw Różaniec, później Msza św.). Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym. Przypominamy o laskach jakie możemy zdobyć odmawiając z wiarą Różaniec: możemy zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami modląc się w kościele, a osoby, które nie mogą być obecne, zachęcamy do modlitwy w domu.

4) Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II

5) We środę wspominamy bł. Jana Balickiego. Msza św. w Komańczy połączona z Nowenną do św. Józefa.

6) W sobotę Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Emilii Bolanowskiej i Joannie Bolanowskiej; a o podjęcie dyżuru prosimy: panią: Irenę Drebot i pana Władysława Budzyń. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Wioletcie Włodarek a o podjęcie dyżuru prosimy panią Grażynę Guśtak.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Monice Augustyn, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bożenę Guśtak.

8) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro na rzecz parafii.; Romanowi Stawarczyk za odnowienie krzyża ołtarzowego z kościoła w Radoszycach; Wiesławowi Ciukaj za wyczyszczenie pieca i komina; Zbigniewowi i Hubertowi Bek za pocięcie drzewa opałowego przy plebanii oraz wielu innym osobom. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Misji świętych; za tydzień przeznaczona na potrzeby parafialne.

10) W ostatnią niedziele zbieraliśmy ofiary do puszek na Papieską Fundacje Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – zebraliśmy 532 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

11) Już wkrótce będziemy przeżywać listopad. Przez cały ten miesiąc, po każdej Mszy św.  będziemy modlić się za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia i Litanią za zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone w przedsionkach.

12) Prasa katolicka jest do odebrania.

13) Dziś wybory samorządowe w naszej Ojczyźnie, modlimy się w tej intencji. Spełnijmy nasz patriotyczny obowiązek przez udział w głosowaniu.

14) Składamy serdeczne podziękowanie członkom rady parafialnej, którzy zbierali składkę jesienną.

15) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

16) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.

17) W ostatnią środę pożegnaliśmy Krystynę Zywar z d. Budz, związaną z naszą parafią. Wieczne odpoczywanie.