XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018

1) Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Uroczyście obchodzimy 40 rocznice wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu. W dni powszednie w Komańczy codziennie, o godz. 17:00.  W Radoszycach we czwartek o 15:30; w Dołżycy we środę o 15:30.

3) Przeżywamy październik. Nabożeństwa różańcowe są codziennie w Komańczy o 17:00 (najpierw Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, potem Msza św.). W kościołach dojazdowych Różaniec, również codziennie: w Radoszycach o 16:00, w Dołżycy o 18:00, z wyjątkiem, kiedy jest Msza św.; wtedy jest o 15:30 (wpierw Różaniec, później Msza św.). Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym. Przypominamy o laskach jakie możemy zdobyć odmawiając z wiarą Różaniec: możemy zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami modląc się w kościele, a osoby, które nie mogą być obecne, zachęcamy do modlitwy w domu.

4) We środę Msza św. w Komańczy połączona z Nowenną do św. Józefa.

5) We czwartek Święto św. Łukasza. Modlimy się w intencji służby zdrowia.

6) W następną niedzielę liczenie wiernych.

7) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Teresie Frej i Krystynie Rudnickiej; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Emilie Bolanowską i Joanne Bolanowską. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marioli Derkacz a o podjęcie dyżuru prosimy panią Wiolettę Włodarek.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Bożenie Czyszczoń, a o podjęcie dyżuru prosimy panią Monikę Augustyn.

8) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro na rzecz parafii. Panu Stefanowi Myszczyszyn za zakupienie materiałów na zadaszenie przy plebanii; Janowi Pileckiemu za darmowy transport; Bogdanowi Kułak za darmowe przekazanie  drewnianych listew; Zbigniewowi Bek za darmowe wykonanie skrzynki na podziękowania i prośby do Świętego Józefa do kościoła w Komańczy; Józefowi Wołczańskiemu i Stanisławowi Łąkiewicz za darmowe wykonanie zadaszenia na tarasie plebanii; Andrzejowi i Romanowi Stawarczyk za pomoc; Markowi Łach za ofiarowanie drewna opałowego na ogrzewanie plebanii i kościoła oraz za transport; Zbigniewowi i Hubertowi Bek za pocięcie drzewa opałowego przy plebanii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

9) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii; za tydzień przeznaczona na potrzeby Misji świętych. Dzisiaj również zbieramy ofiary do puszek na papieskie dzieło: Fundację III Tysiąclecia.

10) Już wkrótce będziemy przeżywać listopad. Przez cały ten miesiąc, po każdej Mszy św.  będziemy modlić się za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia i Litanią za zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone w przedsionkach.

11) Prasa katolicka jest do odebrania.

12) Za tydzień wybory samorządowe w naszej Ojczyźnie. Módlmy się w tej intencji.

13) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

14) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.