XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018

1) Dzisiaj pierwsza niedziela października, zmiana Tajemnic Różańcowych.

2) Porządek Mszy św. w tym tygodniu: w dni powszednie w Komańczy codziennie o godz. 17:00,  w Radoszycach we czwartek i w sobotę o 15:30; w Dołżycy we środę o 15:30.

3) Przeżywamy październik. Nabożeństwa różańcowe będą codziennie w Komańczy o 17:00 (najpierw Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, potem Msza św.). W kościołach dojazdowych Różaniec, również codziennie: w Radoszycach o 16:00, w Dołżycy o 18:00, z wyjątkiem, kiedy jest Msza św.; wtedy jest o 15:30 (wpierw Różaniec, później Msza św.). Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym. Przypominamy o łaskach jakie możemy zdobyć odmawiając z wiarą Różaniec: możemy zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami modląc się w kościele, a osoby, które nie mogą być obecne, zachęcamy do modlitwy w domu.

4) Jutro na Mszę św. do Komańczy zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają Różańce.

5) We środę Msza św. w Komańczy połączona z Nowenną do św. Józefa.

6) We czwartek kolejne nabożeństwo w intencji Ojczyzny.

7) W najbliższą sobotę uroczystości odpustowe w parafii greckokatolickiej w Komańczy o 11:00.

8) Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościołów: w Komańczy paniom: Renacie Kusy i Małgorzacie Sabat; a o podjęcie dyżuru prosimy: panie: Teresę Frej i Krystynę Rudnicką. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Radoszycach pani Marię Krysyna a o podjęcie dyżuru prosimy panią Mariolę Derkacz.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła w Dołżycy pani Annę Durleta , a o podjęcie dyżuru prosimy panią Bożenę Czyszczoń.

9) Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro na rzecz parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro na rzecz parafii. Dziękujemy za dary żywnościowe i wszelką życzliwość.

10) Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu. Za tydzień na potrzeby parafii. Za tydzień również zbieramy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

11) Już wkrótce będziemy przeżywać listopad. Przez cały ten miesiąc, po każdej Mszy św.  będziemy modlić się za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia i Litanią za zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone w przedsionkach.

12) Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o zebranie parafialnej składki jesiennej.

13) Prasa katolicka jest do odebrania.

14) Obecnie nasza młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (klasy VIII i III gimnazjalna) przeżywa swoje rekolekcje zamknięte w ośrodku oazowym w Rzepedzi). Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

15) Za dwa tygodnie wybory samorządowe w naszej Ojczyźnie. Módlmy się w tej intencji.

16) Przy kościele w Radoszycach rośnie zabytkowy jesion – pomnik przyrody. Drzewo choruje i ma wiele uschniętych gałęzi. Bardzo prosimy o ostrożność i omijanie drzewa z daleka.

17) Ogłoszenia i intencje będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy kościołach. Również będą dostępne na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzin nasze strony. Adres strony: www.komancza.przemyska.pl

18) Polecajmy Panu Bogu wszystkich dobroczyńców, ofiarodawców, obecnych gości, turystów, chorych, zagubionych. Polecamy szczególnie nasze rodziny. Święty Michale Archaniele.